Nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazały się takie kryminały jak "Spinka", "Banka" i inne autorstwa Katarzyny Kacprzak. Zapraszamy do lektury jej literackiego alfabetu z okazji premiery "Transakcji", jej najnowszej powieści.

Najnowsza powieść:

Anna i Jan, zamożne małżeństwo, postanawiają sprzedać swój dom. Jan zajął się skomplikowaną sprzedażą, nie zdradzając żonie wielu szczegółów. Anna musiała jedynie podpisać dokumenty i odwiedzić notariusza, podczas gdy jej mąż pojechał do Włoch po gotówkę. Policja znalazła jego rozbity pojazd w Alpach, ale Jan przepadł bez wieści. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna poszukiwania. Pomaga jej była żona i wspólniczka Jana. Jakie tajemnice kryją się za jego zniknięciem? Czy jego motyw był czysty? Czy kobieta może polegać na kimś, kto oferuje pomocną dłoń? Czy idealne małżeństwo Anny i Jana było bez skazy?

Oto literacki alfabet Katarzyny Kacprzak.

A jak ARTYSTKA: Choć jestem prawnikiem, skończyłam liceum o profilu artystyczno-menedżerskim. Wtedy jeszcze nie myślałam, że kiedyś zostanę pisarką.

B jak BALANS to najważniejsza rzecz w moim życiu. Chcę osiągnąć równowagę między pracą a życiem osobistym. Być w stanie poświęcić czas i energię na bycie matką, pisarką i radcą prawnym, a także gospodynią domową i po prostu sobą. Nie jest łatwo zachować spokój i równowagę, ale jest to warte wysiłku.

C jak CZEKOLADA: Nie mogę przetrwać bez czekolady. Zawsze trzymam w kieszeni tabliczkę lub nawet mały kawałek czekolady, aby poprawić sobie nastrój lub pomóc mi przetrwać jesienny mrok. Używam jej również jako nagrody za ukończenie strony tekstu.

To mój najcenniejszy skarb! Dla nich napisałem "Ostrze galerii", w którym są głównymi bohaterami.

E jak ENTUZJAZM - mam go pod dostatkiem, szybko zapalam się do nowych pomysłów, ale nie wszystkie udaje mi się później zrealizować.

F jak FANTAZJA: Nie wyobrażam sobie życia bez fantazjowania, wspominania i marzeń. Z tego wszystkiego rodzą się pomysły na moje książki.

G jak zbieractwo: Jestem hoarderem, zbieram pamiątki, bibeloty i inne "przydatki", a czasem te "rzeczy" się przydają.

H jak HISTORIE. Mam ich wiele w głowie. Chciałabym je wszystkie spisać.

Jestem IGNORANTKĄ. Nie mogę zrozumieć braku zainteresowania, zwłaszcza tym, co dzieje się wokół nas.

J jak JAMES to moje ulubione danie od dzieciństwa. Uwielbiam go faszerowanego w półplasterkach z cebulą i koperkiem.

K jak KASIA, a nie Katherine - to oficjalna wersja mojego imienia. Irytuje mnie bycie nazywaną "Panią Katarzyną", bo widzę starą, grubą ciotkę z długą zamaszystą spódnicą, poplamionym fartuchem i brudną garsonką. Nie jestem taką osobą.

L jak LISTA: Codziennie robię listy, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Z wielką satysfakcją odhaczam na nich zrealizowane zadania. Bez tego nie mógłbym funkcjonować.

L jak ZAGADKI: Uwielbiam quizy i łamigłówki. Ich rozwiązywanie sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję.

To tutaj uczyłam się trudnej sztuki pisania i stawiałam pierwsze kroki. Kursy pisarskie zaowocowały przyjaźniami z ludźmi o podobnej wrażliwości.

N jak NADZIEJA - jestem optymistką i wierzę, że wszystkie rzeczy dzieją się z jakiegoś powodu. Zawsze mam nadzieję, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

O jak OBRAZY: Zawsze myślę obrazami. Historie, które mam w głowie, przychodzą do mnie w postaci konkretnych obrazów z wieloma szczegółami.

Nie mogę żyć bez podróży, małych i dużych. Po zakończeniu podróży planuję kolejną, na którą czekam z niecierpliwością. Byłem już w wielu miejscach, ale chciałbym kiedyś wybrać się w podróż dookoła świata.

R dla RODZINY jest moim priorytetem. Zawsze stawiam ją na pierwszym miejscu. Uwielbiam rodzinne spotkania, słuchać starych historii i opowiadać moim dzieciom historie z dzieciństwa.

S jak SPINKA to moja debiutancka książka. Rozpoczęła nowy rozdział w moim życiu.

Moja najnowsza książka nie powstałaby, gdybym nie otrzymała telefonu z propozycją nietypowej transakcji kupna naszego domu.

U jak ZAUFANIE: Czasami za bardzo ufam ludziom. Czasami pokładam wiarę w niewłaściwych ludziach. Ale nie zniechęcam się. Mam nadzieję, że zawsze będę w stanie ufać i być otwartym na ludzi.

Uwielbiam opisywać moje rodzinne miasto w moich książkach. Tutaj się urodziłam i wychowałam.

Z jak PAMIĘĆ - Jestem osobą z fotograficzną pamięcią. Pamiętam wiele szczegółów, takich jak sposób, w jaki ktoś ubrał się w danej sytuacji. Pamiętam też twarze ludzi, których spotkałem dawno temu (tych obecnych na szczęście też pamiętam). ???)

W podstawówce jeździłam konno i miałam lęk przed końmi. Cały mój pokój był wytapetowany plakatami koni.

ŻÓŁTY: Nie lubię tego koloru. Nie mam nic żółtego.