Nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz na książki, które najbardziej podobały się czytelnikom w październiku. Czy były to najnowsze październikowe premiery? Czy evergreeny będą najlepiej sprzedającymi się książkami października? Przekonajcie się sami!

Targi książki były w październiku wielkim świętem dla czytelników. Mogli wziąć w nich udział osobiście - na Targach w Krakowie, jak i online - podczas Wirtualnych Targów Książki Empiku. Wydawcy przygotowali szereg wyjątkowych premier, a sklepy internetowe i księgarnie - atrakcyjne rabaty i promocje. Wielu wydawców przygotowuje specjalne premiery na targi książki, ale jeszcze przed wakacjami pojawi się kilka ciekawych zapowiedzi, w tym najnowsza powieść Sarah J. Maas.

Na drugi sezon "Wiedźmina", serii powieści Andrzeja Sakowskiego, z niecierpliwością czekają fani. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie zapoznali się z najpopularniejszą polską serią fantasy, a także tym, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę przed kolejnym sezonem powieści.

Za nami również największe wydarzenie literackie minionego roku - przyznanie Literackiej Nagrody Nobla. W tym roku najbardziej prestiżowa nagroda trafiła do tanzańskiego pisarza Abdulrazaka Gurnaha. Jego książki nie są jeszcze przetłumaczone na język polski, ale wiemy, że jego pierwsza powieść ukaże się po polsku nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Czekamy na nią z niecierpliwością!

Na naszym blogu przybliżyliśmy Wam sylwetkę Marty Kisiel oraz poleciliśmy kilka książek idealnych na jesienną słotę, a także kilka thrillerów w sam raz na Halloween.

Oto najpopularniejsze audiobooki i ebooki ostatniego miesiąca!

Top 10 ebooków

 1. Otchłań, autor: Remigiusz Moroz
 2. Śmierć pięknej sarny - Ota Pavel
 3. Kasztanowiec - Soren Sveistrup
 4. Wykonanie Remigiusz Mróz
 5. Efekt pandy Marta Kisiel
 6. Niewinny Graham Moore
 7. Powiedz mi Win Harlan Coben
 8. Wojciech Chmielarz
 9. Balwierz Katarzyna Bonda
 10. Uczeń autorstwa Tess Gerritsen i Gary'ego Bravera

10 najlepszych audiobooków:

 1. Akademia Pana Kleksa Jan Brzechwa
 2. Kamienie na Szaniec Aleksander Kamiński
 3. Potęga podświadomości Joseph Murphy
 4. Dynastia Miziołków Joanna Olech
 5. Dziewczyna z parku Barbara Kosmowska
 6. Złota rybka Barbara Kosmowska
 7. Egzekucja Remigiusz Mróz
 8. Czuły przewodnik Natalia de Barbaro
 9. Gomora. Artur Nowak i Stanisław Obirek: Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele
 10. Piotr Staniewicz: Sztuka życia według stoików