Istnieje wiele korzyści z czytania książek małym dzieciom. Wdrożenie codziennego czytania w młodym wieku to najlepsza rzecz, jaką rodzic może zrobić. Nie każda książka spodoba się trzylatkowi, ale ma on wiele ulubionych historii, które czytałby bez końca. Wciąż warto sięgać po nowe pozycje i opowieści. Sprawdźcie te top 5 książek, które spodobają się każdemu maluchowi.

Opowieść małego skrzata

Opowieść małego skrzata autorstwa Neli Nielsen to pierwsza z naszych top 5 książek dla 3-latków. Autorka zabiera młodych słuchaczy na przygodę w światy empatii. Opowieść uczy dzieci, jak ważna jest pomoc innym ludziom i zwierzętom. To także lekcja o tym, jak strata bliskiego przyjaciela może powodować cierpienie, ale że z tymi emocjami można sobie poradzić.

Podróż Babara

Jean de Brunhoff był francuskim ilustratorem i autorem książek dla dzieci, który żył w XX wieku. Podróż Babara, to zupełnie nowy tytuł, który również zalicza się do klasyki. Słoń Babar stał się klasykiem literatury dziecięcej. Cecile de Brunhoff, małżonka Jeana, stworzyła historię niezwykłego słonia dla swoich dzieci. Przygody słonia, który wędrował przez dżunglę i trafił do miasta przypominającego Paryż, tak spodobały się maluchom, że Jean de Brunhoff wydał ją jako książkę dla dzieci. Podróż Babara opowiada o niezwykłym i ekscytującym miesiącu miodowym króla słoni Babara ze słonicą Celestyną. Jest to arcydzieło dla dzieci kochane przez pokolenia.

Kocie opowieści. Gucio i jego przyjaciele

Kocie Opowieści. Gucio autorstwa Magdaleny Szczepańskiej to opowieść o kociej rodzinie. Autorka opowiada historie z perspektywy Gucia. On, jego siostra Pela i mama mieszkają z panem Tomkiem i panią Magdą. Psoty, które powodują zwierzaki w książce mogą rozbawić zarówno najmłodszych czytelników, jak i dorosłych. Jest to urocza opowieść, która spodoba się starszym dzieciom, np. 4- lub 6-letnim.

Piotruś Królik

Peter Rabbit, kolejny klasyk, jest również dostępny w naszym katalogu jako e-book (EPUB lub MOBI). Książka Beatrix Potter znajduje się w Bibliotece Arcydzieł, co jest świetną rekomendacją dla rodziców. To jedna z naszych top 5 opowieści, najbardziej porywająca i trzymająca w napięciu. Opisuje fascynujące przygody Piotrusia Królika, który mimo ostrzeżeń matki zakrada się do owianego tajemnicą ogrodu pana McGregora.

Exalted i przyjaciele

Exalted i przyjaciele, autorstwa Danuty Mark, to ostatnia książka na naszej liście książek i nowości dla trzylatków. Jest ona dostępna również w formacie e-booka. Możesz sięgnąć po książkę swojego dziecka, kiedy tylko chcesz, korzystając z e-czytnika lub telefonu (w formacie MOBI lub EPUB). Jest to opowieść o zwierzętach. Głównymi bohaterami są tym razem zarozumiała mucha Haughty i skaczący pająk Bajdorek. Jest też trzmiel Bombus i konik polny Oktawia. Dzięki tej książce dzieci mogą zobaczyć świat z perspektywy różnych owadów. Mogą dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie na nie czyhają i jak to wygląda. Książka jest odpowiednia dla dzieci już od 3 roku życia, ale także dla starszych dzieci od 5 do 12 lat.

Wybierając książki dla małych dzieci, warto wybrać takie, które są nie tylko piękne i wciągające, ale także niosą ze sobą wiele wartości i wiedzy. W opowieściach o zwierzętach autorzy często będą zamieszczać ciekawostki dotyczące konkretnych gatunków, aby uwrażliwić maluchy na los innych. W pozycjach z ludzkimi bohaterami postacie służą maluchom jako modele, które mają pomóc im radzić sobie z różnymi emocjami, takimi jak żal po śmierci przyjaciół i bliskiej osoby, strach czy miłość.