Najnowsza książka Aloka Rogozińskiego, komedia kryminalna, ukaże się 11 sierpnia. Jeśli macie ochotę na więcej śmiechu, a kilkaset stron "Red Me" nie przypadło wam do gustu, to sprawdźcie powieści, które poleca autor. Alok Rogoziński poleca 10 komedii kryminalnych na lato.

Sprawdźmy, co autor przygotował dla swoich fanów w najnowszej powieści, zanim przejdziemy do polecanych książek:

Festiwal był wyjątkowy, ale nie ze względu na atrakcje, jakie zaplanowali jego organizatorzy ....

Kiedy podczas pierwszej festiwalowej próby w Opolu amfiteatr zamienia się w miejsce zbrodni, a następnie kolejni artyści rywalizujący o Grand Prix zostają zamordowani, niemal wszystkich uczestników nachodzi jedna myśl: "Czy teraz moja kolej?". "Kto chce, by gwiazdy polskiej muzyki trafiły do Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim? Dlaczego represjonowani są artyści, którzy w swoim repertuarze śpiewają "Zielono Mi"? Jak daleko można się posunąć, by zdobyć sławę i fortunę?

Oto powieści, które poleca autor:

Całe zdanie umarłych, autorstwa Joanny Chmielewskiej

Joanna Chmielewska przedstawia się po raz pierwszy. Całe niebo niebo, napisane w 1972 roku, jest czwartym utworem w dorobku tej legendarnej pisarki. Podczas gry w ruletkę w miejscowej szulu powieściopisarka Joanna zostaje omyłkowo zidentyfikowana jako ktoś inny. Z powodu pomyłki umierający mężczyzna przekazuje jej wskazówki dotyczące odnalezienia cennego skarbu. To zapoczątkowuje serię pomyłek, a Joanna znajduje się w sytuacjach, w których nigdy nie zamierzała się znaleźć. Szalone przygody bohaterki obejmują porwanie i ucieczkę, zakończenie w lochu i cudowną ucieczkę.

Cała czerwona Joanna Chmielewska

Joanna Chmielewska po raz drugi. Alek Rogoziński, numer dwa, poleca powieść Wszystko czerwone. To najpopularniejsza książka Joanny Chmielewskiej - tłumaczona na rosyjski, bułgarski i wielokrotnie wznawiana. Na Alicję, zrozpaczoną wdowę, poluje nieudolny zabójca i duński policjant, który dziwnie mówi po polsku. Jest też szereg innych postaci, które utrudniają zadanie mordercy. Na pewno nie ułatwiają rozwiązania zagadki, kto chce zabić Alicję.

Klin autorstwa Joanny Chmielewskiej

Joanna Chmielewska po raz trzeci. Nie da się zrobić listy najlepszych komedii kryminalnych bez uwzględnienia przynajmniej kilku książek tej autorki. Na liście Alka Rogozińskiego znalazł się Klin Joanny Chmielewskiej, który został sfilmowany przez Jana Batorego w 1966 roku (Lekarstwo na miłość). Główna bohaterka Joanna tkwi w pozbawionym miłości związku z Januszem. Wtedy pojawia się "ten trzeci". Tajemniczy mężczyzna deklaruje, że chętnie stałby się obiektem uczuć Joanny. Bo jak wiadomo, najlepszym sposobem na zakończenie nieszczęśliwego związku jest zakochanie się w kimś nowym. Joanna nagle zostaje otoczona przez dziwne wydarzenia. Kim jest ten tajemniczy mężczyzna? Jak Joanna znalazła się w samym środku .... szpiegowskiej intrygi?

Iwona Banach: Stara zbrodnia nigdy nie rdzewieje

Agatha Christie napisała komedię kryminalną. "Stara zbrodnia nie rdzewieje" Iwony Bánach to dobry punkt wyjścia dla tych, którzy mają problem z jej wyobrażeniem. Są tu wszystkie elementy kryminału w stylu Christie: grupa pisarzy zamknięta w hotelu w małym miasteczku, tajemnicze morderstwo (ginie jeden z jurorów konkursu literackiego) i charyzmatyczny detektyw. Jest też zdrowa dawka humoru.

Byly sobie swinki trzy Olga Rudnicka

Czy jest coś lepszego dla kobiety niż zostać .... bogatą wdową? Takiego zdania są bohaterki powieści Olgi Rudnickiej, trzy przyjaciółki. Ich mężowie zaczynają rozglądać się za młodszymi żonami, ponieważ przybywa im zmarszczek i siwych włosów. Postanawiają wyprzedzić swoich mężów, zanim zostaną zmuszone do zmiany stanu cywilnego. Ponieważ rozwód nie wchodzi w grę (ech, intercyza), pozostaje im tylko jeden wybór: owdowieć. Nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Jacek Galiński, przerwałeś krąg

Zofia, tyranka Warszawy, jest tutaj. Postanowiła wziąć sprawiedliwość w swoje ręce. Włamano się do jej mieszkania, zbezczeszczono najcenniejszą pamiątkę po mężu - strój galowy. Główny podejrzany w sprawie również został zamordowany. Sophie musi sama zbadać sprawę, aby nie zostać wplątaną w morderstwo sąsiada.

Akcja toczy się szybko, a bezkompromisowa natura Sophie sprawi, że będziesz się śmiać. Zgodzisz się również z piosenką Kabaretu Starszych Panów o "Wesołym życiu staruszka...".

Kocham cię, a ty miau Katarzyna Berenika Miszczuk

Powieści fantasy Katarzyny Bereniki Miszczuk to jej najbardziej znane dzieła. Czy jej kryminał odniesie taki sam sukces jak seria o Szeptusze? Z pewnością! Alka Rogozińska umieściła jej debiut na liście polecanych przez siebie komedii kryminalnych.

Mamy tu znudzoną ilustratorkę Alę i kota Lorda. Pan Stefan to właściciel położonego w centrum dworku, który postanawia, że ufunduje stypendium dla artystki. Rywalizacja o przychylność fundatora jest tak zacięta, że w pewnym momencie jeden z potencjalnych stypendystów zostaje zabity. Kto jest odpowiedzialny za morderstwo? Czy Ali również jest w niebezpieczeństwie?

Green Trabant Agnieszka Szczepańska i Katarzyna Gacek

Powieść duetu zawiera nie tylko podwójną dawkę humoru. To także świetna zagadka. Nie ma dobrego zakończenia dla kryminału, gdy w grę wchodzą przyjaciele i niespodziewany spadek. Jeszcze gorzej, gdy tym spadkiem jest hotel, który wygląda jakby był na skraju bankructwa. Dziewczyny nie wyobrażały sobie nowego życia w odziedziczonym hotelu, z dala od zgiełku miasta. Dziewczyny muszą radzić sobie z kiepskim personelem hotelowym, głodnymi gośćmi i natarczywym byłym mężem, a także lokalnymi naciągaczami, krwiożerczymi przestępcami i natarczywym byłym mężem.

Marta Obuch

Nie ma zestawienia polskich komedii kryminalnych bez Joanny Chmielewskiej .... Marty Obuch. W 2007 roku autorka zadebiutowała powieścią "Precz z brunetami!". Powieść "Precz z brunetami!" podbiła serca czytelników. Autorka serwuje nam trzech chłopów: bruneta, mężczyznę z brodą i oszałamiającą kobietę.

Matylda pracuje jako lekarz medycyny sądowej. Gdy dowiaduje się o niewierności męża, postanawia odejść z roli gospodyni domowej. Pech chce, że jej mąż nagle umiera, a wszystkie dowody wskazują na nią. Jak zakończy się sprawa? Co będzie miał z tym wspólnego dawny przyjaciel Matyldy, brodaty Timothy?

Czarownica duszona w winie Marta Obuch

Powieść Marty Obuch "Letnia komedia kryminalna" zamyka listę dziesięciu komedii kryminalnych polecanych przez Alka Rgozińskiego. Bożena, stateczna pani dyrektor banku, wiedzie życie uporządkowane, ale przewidywalne, w którym nie ma miejsca na szaleństwa. Niespodziewanie dziedziczy po wuju posiadłość w małej miejscowości i wszystko już nigdy nie będzie takie samo. Seria wydarzeń wstrząsa miasteczkiem. Bożena znajduje się w samym środku.