Pory roku regulują nasze życie. Tak jak latem lubimy odpoczywać na plaży, tak jesienią możemy zrelaksować się z kubkiem ciepłej herbaty, kocem i dobrą książką. Czas zmienić ten nawyk i słuchać literatury w formacie MP3. Jesienne wieczory wciąż są idealne na piesze wędrówki, jazdę na rowerze czy bieganie. Audiobooki są idealnym towarzyszem tych aktywności. Gdy chcemy spędzić deszczowy lub zimny dzień w domu, warto posłuchać książek czytanych przez najlepszych aktorów głosowych. Mamy sześć nowych pozycji, które urozmaicą wrześniowe, październikowe i listopadowe wieczory.

Boginie autorstwa Alexa Michaelidesa

Alex Michaelides, brytyjski autor o greckich korzeniach, zadebiutował uznanym thrillerem The Patient. Powieść sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Michaelides, który chce powtórzyć sukces swojej debiutanckiej powieści, celuje w więcej dzięki swojemu nowemu thrillerowi kryminalnemu Goddesses. Pozycja trafiła na listę bestsellerów New York Timesa na drugim miejscu w ciągu kilku minut od premiery.

Pisarz studiował na Uniwersytecie Cambridge, a następnie pracował w terenie. Zarówno Pacjentka, jak i Boginie zostały zainspirowane tymi doświadczeniami. Mariana jest główną bohaterką, terapeutką, która odkrywa tajemniczą grupę dziewcząt (Boginie) w Cambridge. Jedna z członkiń grupy zostaje zamordowana. Czy to rytualne zabójstwo? Czy to profesor wpłynął na studentki? Mariana nie daje sobie spokoju, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Doprowadza czytelnika do konkluzji, która w starym żargonie zwala z nóg.

Slow Burn - Paula Hawkins

Kryminał powraca z kolejnym audiobookiem na jesienny wieczór. Paula Hawkins jest autorką bestsellera Dziewczyna z pociągu oraz swojej najnowszej powieści Slow Burn. Pisarka stworzyła intrygę, w której trzy bohaterki, Laura, Carli i Miriam, które los doświadczył, ale nigdy wcześniej się nie spotkały, są powiązane z mężczyzną zabitym na jednej z londyńskich barek. Hawkins buduje napięcie z każdą stroną, wciągając czytelnika jeszcze bardziej w tę mroczną historię. Czytelnicy rozpoznają emocje takie jak gniew, frustracja i wściekłość jako głównych graczy w tej historii. Do czego mogą doprowadzić długo tłumione i skrywane krzywdy, urazy i żale?

Matka siedzi z założonymi rękami. Opowieści z d**y - Joanna Mokosa Rykalska

Matka się relaksuje. Opowieści z d**y wzięte Joanny Mokosy Rykalskiej to tytuł książki. Każda kobieta, matka i żona będzie mogła się do niej odnieść i śmiać się do łez. To audiobook na jesienne chłody, który poprawi humor Tobie i osobom w Twoim otoczeniu. Ta książka może być przyczyną nieporozumień z mężem, który chce iść spać, podczas gdy żona śmieje się tak mocno, że odpadają jej boki.

Jak wychować rapera. Bezradny - Marcin Matczak

Michał Matczak (pseudonim Mata) zasłynął w 2020 roku, kiedy na scenie muzycznej ukazał się jego utwór Patointeligencja. Utwór stał się polskim hitem i został uznany za kontrowersyjny. Osobowość Maty przyciągnęła wiele uwagi, zwłaszcza że jego ojciec jest wpływowym profesorem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie jego autorstwa jest książka Jak wychować rapera? Poradnik bez radości. Chodzi o uczenie dzieci posłuszeństwa i wady systemu edukacji. Senior Matczak nazywa książkę projektem edukacyjnym. Wbrew pozorom nie ma w niej wiele o rapie, a więcej o zasadach, kreatywności, szacunku i relacjach między ojcami i synami.

Wina wina - Małgorzata Starosta

Najnowsza komedia kryminalna Małgorzaty Starosty Wina wina przenosi nas z literatury faktu do literatury pięknej. Fabuła i treść przypadną do gustu zarówno miłośnikom wina, jak i nowicjuszom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy na temat tego trunku. Powieść koncentruje się wokół losów Agaty Śródki, celebrytki i ambitnej restauratorki. Ma ona wielki pomysł na otwarcie winiarni w zabytkowym pałacu. Podczas imprezy, na której planuje poznać tajniki produkcji wina, giną trzy osoby. Ofiarą za każdym razem jest Agata ....

Maria Król-Fijewska: Nieustraszona, stanowcza i delikatna -...

Na koniec tej listy audiobooków idealnych na jesienny wieczór polecamy książkę Stanowczo, łagodnie, bez lęku Marii Król-Fijewskiej. Autorka znana jest z prac z pogranicza psychologii i rozwoju osobistego. W treści nie znajdziemy banalnych porad czy ogólników, ponieważ Krol-Fijewska, psycholog kliniczny i terapeuta, przedstawia zagadnienie asertywności profesjonalnie i z uwagą. Uczy ludzi, jak wyrażać siebie bez strachu, odmawiać i żyć lepiej.

W naszym zestawieniu 6 audiobooków na jesień w tym sezonie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są tu książki MP3, które przypadną do gustu fanom ponurych nastrojów i niebanalnych tajemnic, a także pozycje dla miłośników komedii. Po wakacjach możesz nie mieć ochoty na czytanie beletrystyki. Zamiast tego sięgnij po publikacje samopomocowe lub non-fiction, które są równie wartościowe i interesujące.