Czy książka ma jakąkolwiek szansę przykuć uwagę sześciolatka w świecie wypełnionym grami, filmami i rozrywką dla dzieci na wyciągnięcie ręki? Tak!!! Wystarczy tylko wybrać odpowiednią książkę dla naszego dziecka. Katalog Virtualo wypełniony jest publikacjami, które zachwycą dzieci i rodziców. Poznaj 6 pozycji, które nie tylko rozbawią, ale i nauczą dziecko czegoś nowego.

Opowieść o dębowym sercu

Bajka o Dębowym Sercu, autorstwa Artura Jasińskiego, to książka dla najmłodszych, która przeniesie ich do magicznego świata pełnego kolorów i magii. Pojawiają się w niej również fantastyczne postacie. Dzieci będą mogły podążać za głównym bohaterem Antkiem w jego podróży i odkrywać świat pełen kolorów, magii i fantastycznych postaci. Wszystko po to, by uratować swój rodzinny kraj, w którym przyroda umiera, z wyjątkiem jednego starego dębu. Jasiński wykorzystuje tę historię do przekazania ważnego przesłania środowiskowego. To świetna lekcja dla młodych czytelników.

Ptaki dziwactwa

Ptaki dziwaki, wydane przez Virtualo, to zabawna, wspaniała opowieść dla dzieci w wieku od 6 lat. Patrycja Mnich, autorka książki, zabiera dzieci w świat ptaków. Ptasia telewizja ogłasza konkurs na wyjątkowego ptaka, ptaka dziwaka. Książka jest świetnym sposobem dla dzieci na poznanie różnych gatunków ptaków w przystępnej formie. Książka ma morał: każdy jest wyjątkowy, inny i piękny. Książka jest również dostępna jako słuchowisko z efektami specjalnymi i unikalną warstwą muzyczną.

Smok Wawelski

Każdego roku pojawia się wiele nowych książek dla dzieci. Warto czasem sięgnąć po starsze opowieści czy legendy. Polska jest pełna fascynujących historii, które pomagają budować naszą tożsamość narodową i zapewniają doskonałą rozrywkę. Jedną z nich jest legenda o Smoku Wawelskim. Publikacja wydana w nowej odsłonie przez Annę Paterek z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom i słuchaczom. Legenda pochodzi z XII i XIII wieku, ale wersja dla dzieci, będąca uwspółcześnioną polską wersją napisaną wierszem, ułatwia odbiór młodym czytelnikom i słuchaczom.

Kopciuszek

Kopciuszek braci Grimm to klasyczna baśń, która doczekała się wielu adaptacji. Można ją znaleźć w balecie, operze, sztuce teatralnej lub filmie animowanym. To ponadczasowa historia. Macocha i przybrane siostry Kopciuszka początkowo źle ją traktują, ale z czasem uprzejmość, pokora i dobroć dziewczyny zwyciężają.

Akademia Jednorożca

Akademia Jednorożca to seria składająca się z 8 tomów. Każda książka przenosi czytelników do innej krainy. Jest to kraina, w której dzieci mogą spotkać jednorożce i zaprzyjaźnić się z nimi. Przeżyją też niesamowite przygody. Każda część ma inną dziewczynkę jako bohatera i wyjątkowego jednorożca. Książki Akademii Jednorożca przekazują przesłanie, że warto troszczyć się o innych i im pomagać.

Nuka. Owczarek węgierski na Niżu Polskim

Książka Macieja Dobsiewicza Nuka. Owczarek węgierski na polskich nizinach to 100-stronicowa opowieść, w której główną bohaterką jest owczarek węgierski - suczka Nuka. Ta książka jest idealna dla dzieci, które nalegają na zakup lub adopcję psa. Dobosevich nie udziela porad, jak szkolić zwierzęta, ale poprzez historię Nuki pokazuje nam, jak zrozumieć zwierzęta, zwłaszcza gdy stają w obliczu nowej sytuacji. Ta historia pomoże ci zrozumieć psoty i zachowanie psów oraz nauczy cię wrażliwości na inne istoty.

Zdjęcie otwierające: Zdjęcie rodzinne stworzone i przesłane przez pvproductions.