Najkrótszy miesiąc w roku zbliża się do końca. Porównując styczeń do lutego mamy o 3 dni, 72 godziny czyli 4320 minut mniej do przeczytania. Polecamy krótkie książki na zakończenie najkrótszego miesiąca w roku. Sprawdźcie naszą kolekcję!

Książki do 100 stron

Jedwab autorstwa Alessandro Baricco

Jedwab to piękna opowieść o miłości na jeden wieczór. Młody handlarz jedwabiem zostaje zmuszony do podróży do Japonii przez epidemię. Poznaje tajemniczą kobietę, z którą nie może się porozumieć. Herve Joncour, mimo niebezpieczeństw związanych z podróżą do krawędzi, kontynuuje podróż, aby spotkać się z tajemniczą kochanką.

W wysokiej trawie Stephen King i Joe Hill

Co się stanie, gdy dwaj mistrzowie grozy, ojciec i jego syn, połączą swoje literackie moce? Stephen King i Joe Hill stworzyli przerażającą historię o rodzeństwie, które po usłyszeniu wołania dziecka o pomoc, gubi się w wysokiej trawie. Natrafiają na ludzi, którzy w niej mieszkają. Będzie to śmiertelnie niebezpieczne spotkanie. Obaj autorzy znani są z potwornych powieści, ale można kogoś przerazić w mniej niż 100 słowach.

Jądro ciemności, autorstwa Josepha Conrada

Ten klasyk trzeba znać. Książka, która zainspirowała Francisa Forda Coppolę do nakręcenia "Apocalypse Now". Powieść, którą można przeczytać w jeden wieczór. Marlow, główny bohater powieści, podróżuje parowcem w głąb dżungli, gdzie Kurtz, legendarny agent kolonii, stworzył własne quasi-państwo. Im bliżej jest celu podróży, doświadcza coraz więcej ciemności, niezgłębionych zdarzeń i zła.

Koralina autorstwa Neila Gaimana

W lutym również zaprosimy Was do magicznego świata opowiadań Neila Gaimana. Koralina to książka, której nie będziecie mogli odłożyć nawet na sekundę. Koralina to historia dziewczynki, która przeprowadza się z rodzicami do nowego domu. Nowe mieszkanie wyposażone jest w dwadzieścia jeden okien, oraz czternaście drzwi. Trzynaście z nich jest normalnie otwartych, a czternaste są zamknięte. Koralina odkrywa, że za nimi znajduje się ściana z cegieł. Przynajmniej do czasu, gdy je otwiera, by odsłonić przejście prowadzące do innego domu, który na pierwszy rzut oka wygląda identycznie. Ale pozory mogą mylić...Czy na pewno chcesz przekroczyć te czternaste drzwi, które wydają się tak dziwne?

Książki do 200 stron

Śniadanie u Tiffany'ego Trumana Capote'a

Śniadanie u Tiffany'ego musi kojarzyć się z ikoniczną rolą Audrey Hepburn. Na miesiąc luty polecamy książkę, która jest zbiorem czterech mini-powieści. Wśród nich znajdziecie Śniadanie u Tiffany'ego. Holly Golightly, młoda kobieta odważna i łamiąca zasady, pracuje jako Society Lady. Jej kontakty z mafią nie przeszkadzają jej zakochać się w brazylijskim dyplomacie. Czy wieczna wędrowniczka, jak sama siebie nazywa, będzie w stanie znaleźć szczęście i romans w jednym miejscu przez dłuższy czas?

Wielki Gatsby, autorstwa Francisa Scotta Fitzgeralda

Objętość jednej z najważniejszych powieści XX wieku była dość mała. Francis Scott Fitzgerald na niespełna 200 stronach uchwycił zagubienie i desperację młodych Amerykanów w okresie prosperity po I wojnie światowej. Książka stała się inspiracją dla wielokrotnie nagradzanego filmu z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Morderstwo przy Rue Morgue, Edgar Allan Poe

Sherlock Holmes i Herkules Poirot to ikony literackich detektywów. Nie można zapomnieć o Auguście Dupin, pierwszym literackim detektywie. Edgar Allan Poe, jego ojciec, jest twórcą stojącym za tzw. czarnym romansem. Bohater ten występuje w tytułowej noweli kolekcji Morderstwo przy Rue Morgue. Pozwólcie przenieść się w świat grozy i niepokoju, w głąb ludzkiej psychiki.

Heat by sandor marai

Krótka książka o zniszczeniu męskiej przyjaźni przez miłosny trójkąt. Upał to pierwsza powieść Sandora Marai w naszym kraju. Sandor Marai był węgierskim powieściopisarzem i poetą, który popełnił samobójstwo po serii zgonów w jego rodzinie. Książka jest odzwierciedleniem potrzeby poznania prawdy, ale także niemożności zrozumienia wydarzeń z przeszłości.

Bohaterowie, choć starzy, wciąż mają cień niepewności nad swoją przeszłością. To napięcie przenosi się również na czytelnika, który do samego końca nie otrzymuje prostych odpowiedzi.