Ostatni miesiąc wakacji już za nami. Jakie ebooki cieszyły się największą popularnością podczas wakacji? Jakich audiobooków słuchaliście najchętniej na plaży lub na górskich szlakach? Zobacz najchętniej kupowane książki na Virtualo.pl w sierpniu.

Sierpień był sezonem festiwalowym. Czytelnicy mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach organizowanych na polskim wybrzeżu, w tym w Literackim Sopocie i plenerowym festiwalu literackim Miasto Słowa w Gdyni. Mogli także wziąć udział w cyklu spotkań "Wakacje z książką". Mieszkańcy Wrocławia mogli poznać 10 wybitnych książek napisanych przez kobiety w ramach Europejskiej Nocy Literatury.

Tych z Was, którzy planują podróże w sierpniu, zachęcamy do zapoznania się z 5 relacjami z podróży dookoła świata. Można w nich znaleźć inspiracje zarówno na bliższe (Grecja), jak i dalsze wyprawy (Kuba, Indie).

Tegoroczny sierpień obfitował w różnorodne nowości. Z okazji premiery Krwawego Piotrusia przygotowaliśmy na naszym blogu przegląd audiobooków i ebooków o seryjnych mordercach. W związku z nową książką Aleka Rogozińskiego, autor został poproszony o wymienienie 10 najzabawniejszych według niego komedii kryminalnych. Artykuł ten można znaleźć na naszym blogu.

Koniec ubiegłego miesiąca przyniósł dramatyczne wieści z Afganistanu. Talibowie przejęli Kabul, a tysiące ludzi uciekło z ogarniętego chaosem kraju. Modlitwa o deszcz Wojciecha Jagiełły jest wciąż aktualna i wielu czytelników sięga po nią w świetle obecnej sytuacji na świecie.

Zbliża się wrzesień i czytelnicy mogą spodziewać się nowych powieści Maxa Czornyja. Igora Brejdyganta. Jakuba Małeckiego. Virtualo.pl wyda także biografię Marka Hłaski oraz niesamowitą opowieść o stanie wojennym. Zanim wrześniowe premiery trafią na Wasze półki, rzućcie okiem na sierpniowe bestsellery.

Top 10 ebooków sierpnia:

 1. Wybaczam ci Remigiusza Moroza
 2. Życie seksualne rodziców Dawid Rzepecki Zofia Rzepecka Natalia Fiedorczuk
 3. Pacjent Alex Michaelides
 4. Czuły przewodnik Natalia de Barbaro
 5. Klatka dla niewinnych Katarzyny Bondy
 6. 27 śmierci Toby'ego Obeda Joanna Gierak - Onoszko
 7. Zabawa w chowanego z Guillaume Musso
 8. Justyna Kluge, Polka z ostatniej chwili
 9. Ostatni dom na opuszczonej ulicy Catriona Ward
 10. Anna Ciarkowska: Dewocjonalia

Najlepsze audiobooki na sierpień:

 1. Pacjent Alex Michaelides
 2. Czuły przewodnik Natalia de Barbaro
 3. Wybaczam ci Remigiusz Mróz
 4. Potęga podświadomości Joseph Murphy
 5. Ludowa historia Polski Adama Leszczyńskiego
 6. Przeznaczenie dusz Michael Newton: W poszukiwaniu zaświatów
 7. Maria Król-Fijewska: "Nieustraszenie, łagodnie i stanowczo"
 8. Wędrówka dusz Michael Newton
 9. Essentialist Greg McKeown
 10. Fairyland autorstwa Brandona Mulla
 11. Wpływ Remigiusz Mróz