Małgorzata Rogala, bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych i powieści kryminalnych. Jest introwertyczką, która kocha język francuski, jazz, kawę z kardamonem i ciszę. Jest nienasyconą czytelniczką, kocha zwierzęta i przyrodę. Z czytelnikami dzielimy się dziś kilkoma faktami o sobie, z okazji wydania "Nic o Tobie nie wiem". Zapraszamy do udziału!

W Nic o Tobie Nie Wiem Małgorzata Rogala rozmawia o mediach społecznościowych, relacjach nastolatków z rodzicami i pogoni za sławą. Bohaterką tej książki jest Weronika Nowacka. Jest ona pedagogiem szkolnym. Kiedy między uczniami dochodzi do konfliktu, próbuje mediować sytuację. Nie ma pojęcia, że za chwilę czeka ją jedna z najtrudniejszych spraw. Tuż przed wakacjami dochodzi do tragedii. Szymon Pawelec, policjant, i Krystyna Szuba prowadzą śledztwo. Ich działania ujawniają fakty dotyczące funkcjonowania i zachowania uczniów.

Odkryj więcej o autorce stojącej za bestsellerami Kiedyś Cię znajdę & Niezbity dowód.

Dokonajmy przeglądu alfabetu pisarskiego. To kwestionariusz, który pomaga lepiej poznać autora. Autor powinien przyporządkować do każdej litery alfabetu jakiś temat lub wydarzenie ze swojego życia.

I tak jak Alfred Hitchcock. Trzymam jego słowa drogie mojemu sercu: "Historia może być nieprawdopodobna, ale nigdy nie powinna być banalna". Najlepiej, żeby była dramatyczna i ludzka.

B jak Bałtyk. Uwielbiam siedzieć na piasku lub spacerować wzdłuż brzegów i obserwować fale.

Cisza to słowo na C. Potrzebuję jej tak samo jak powietrza. Z roku na rok przeszkadza mi coraz większa wszechobecność hałasu, głośnych rozmów i dźwięków z urządzeń elektronicznych. Uwielbiam ludzi, z którymi mogę zamilknąć bez zahamowań.

D jak na duchy próbowałam je kiedyś przywołać i wszystko poszło niespodziewanie.

Emocje. Z tego właśnie jestem zrobiony.

F jak Francja Uwielbiam francuskie krajobrazy, stare filmy, język, którego uczę się od lat, i piosenki Edith Piaf. W jednej z moich książek pojawia się Francja.

G jak Gdynia Moje miejsce na ziemi. Może kiedyś tam zamieszkam, w domu z widokiem na morze i las.

Humor to dobra rzecz. Potrafi rozbroić niejedną bombę.

Lubię Internet. Internet jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

J to pierwsza litera w nazwisku mojego męża.

K jak kawa. Zaparzona na patelni ze szczyptą cynamonu i kardamonu lub jednym ziarenkiem ziela angielskiego. Mocna, gorzka, gorąca.

L jak lektura. Takie, które sprawia, że zapominam o wszystkim. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania.

L jak smakosz. A dokładniej czekoladowego żarłoka. Najlepiej ciemnej czekolady z migdałami. Można też dodać rodzynki.

M jak magia. Jest wszędzie. Trzeba tylko zwrócić na nią uwagę.

N jak natura Przebywanie na jej łonie sprawia, że czuję się szczęśliwa.

O jak obciach. Jestem w tym mistrzem, czasem bez większych trudności.

P jak pozytywki. Mam słabość, kolekcjonuję je i zdarza mi się wykorzystywać w opowiadaniach. Wolę te, w których mogę poczuć nostalgię.

R jak rozwój. Kojarzy mi się z byciem bardziej świadomym i lepszym człowiekiem.

S oznacza spacer. Przez ulice miasta, wzdłuż brzegu morza, czy leśną ścieżką. Wszystko jedno.

T jak tai-chi. To przynosi mi wewnętrzny spokój.

U jak ulice miasta. Kameralne lub ruchliwe, kuszące budynkami, witrynami sklepowymi i sztuką uliczną. Mogę błądzić po nich godzinami, a potem odpocząć w ogródku kawiarni z odrobiną czarnej, by dalej chłonąć ich atmosferę.

W jak witraże. Fascynujące jest obserwowanie, jak pod wpływem światła ożywają obrazy, które tworzy kolorowe szkło.

Z jak zwierzęta. Zacząłem i zakończyłem mój esej tym cytatem: "Zwierzęta pozwalają nam przywrócić bezpośrednią łączność z mądrymi rzeczywistościami w przyrodzie, które zostały utracone przez cywilizowaną ludzkość." (Konrad Lorenz)