Magda Stachula to popularna autorka thrillerów psychologicznych. Jej debiutancka powieść "Idealna", uznawana za pierwszą polską książkę z gatunku domestic noir, była bestsellerem i została przetłumaczona na kilka europejskich języków. Dziś ukazuje się czytelnikom w nieco innym świetle - jako matka dwóch synów, którzy zainspirowali trzymającą w napięciu opowieść dla dzieci "Załoga na tropie". Książka jest już dostępna w księgarniach (i online). Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z literackim Alfabetem Magdy Sachuli.

Ekipa na tropie, najnowsza książka autorki, trafi na Wasze czytniki. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Kuba, zdeterminowany chłopiec, wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w zalesionej okolicy. Postanawia sam rozwiązać problem, nie prosząc o pomoc dorosłych. Z pomocą przychodzi mu brat Filip oraz sąsiedzi Oliwia i Jagoda. Jego ukochany pies jest zawsze pod jego nogami. Co wydaje złowieszcze dźwięki na zakurzonym strychu. Jak rozszyfrować tajemniczą mapę? Co ma z tym wspólnego Juliusz Cezar? Zagadki, szyfry i nieodkryte sekrety. Daj się porwać grupie młodych odkrywców w poszukiwaniu odpowiedzi.

Kim jest Magda Stapuła? Ten alfabet pomoże ci lepiej poznać pisarkę:

Bycie Autorką stało się moją codziennością. Kocham to, co robię i każdego dnia doceniam możliwość tworzenia historii, które następnie trafiają do czytelników. Jestem pisarzem od kilku lat, ale nigdy nie przestaje mnie to zachwycać.

B jak Równowaga: Staram się zachować zdrową równowagę we wszystkich aspektach mojego życia. Staram się osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Każdego dnia jestem zaangażowany w ten proces.

Ciekawość jest siłą napędową w moim życiu. Czytamy książki, aby dowiedzieć się więcej o kimś, podróżujemy do innych krajów, aby zobaczyć, jak żyją, próbujemy nowych rzeczy z ciekawości. To piękne.

D jak Dom: Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Uwielbiam spędzać czas z moimi synami, mężem i bliskimi. To oni dają mi siłę do działania. Poczucie spełnienia i miłość. Mój dom to miejsce spokoju, relaksu i bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy mam w ręku książkę.

E jak Entuzjazm. Entuzjastyczne podejście do życia może pomóc nam odnieść większy sukces. Do każdej nowej książki podchodzę z ekscytacją, jestem niezwykle ciekawa, jak zakończy się historia, dokąd zabiorą mnie moi bohaterowie i jaki będzie ostateczny rezultat.

F jak Filozofia była jednym z moich ulubionych przedmiotów na studiach. Nawet dziś lubię myśleć o różnych ideach, próbować odkryć istotę wszechświata i poznawać teorie znanych osób.

G jak Gwiazdy: Uwielbiam patrzeć w gwiazdy. Zwłaszcza gdy jestem z dala od domu, ogrom i magia kosmosu jest niesamowita.

H jak Hebrajski to język, którego się uczyłem. To było jak zanurzenie się w innej rzeczywistości. Od prawej do lewej, inny alfabet, zupełnie inna gramatyka. Fascynujące doświadczenie.

Uważam, że intelekt jest fascynujący i ekscytujący w kimś innym.

J jak Jezioro: Uwielbiam przebywać w pobliżu wody. Czas spędzony nad jeziorem pomaga mi się zrelaksować, zebrać myśli i inspiruje mnie do pisania literackich intryg. Jeziora są tłem moich dwóch powieści "Deceived" i "Found" i odgrywają w nich ważną rolę.

K jak Kraków, miasto, w którym mieszkam od wielu lat, miejsce, w którym wychowały się moje dzieci, miejsce, w którym żyją bohaterowie moich książek - to część mojej codzienności. Tu są moje ulubione miejsca - restauracje, kawiarnie - tu czuję się dobrze.

L jak Lubelskie - tam się urodziłam. Stamtąd pochodzą moi przodkowie. Mieszka tam część mojej rodziny i bliskich przyjaciół. Co roku spędzam tam ponad dwa miesiące. Tam osadzam akcję moich książek.

Fabuła moich książek jest pełna zagadek i łamigłówek.

M jak Mama - jestem mamą od jedenastu lat. Moje dzieci są moją największą radością i dumą. Bycie mamą to niesamowita przygoda. Każdego dnia staram się być dobrą matką, ale nie zawsze mi to wychodzi.

N jak Nauka: Uwielbiam się uczyć, rozwijać i zdobywać nowe informacje. Kiedy przygotowuję się do napisania thrillera, prowadzę również szeroko zakrojone badania, odwiedzam miejsca, w których rozgrywa się akcja i pogłębiam kwestie poruszane w książce. Zazwyczaj dotyczy to psychologii.

Otwartość to coś, co cenię w ludziach. Obejmuje ona otwartość na inność, różne opinie, poglądy i otwartość na drugiego człowieka. Uczę tego również moich synów. Wierzę, że akceptacja indywidualności innych i otwartość umysłu to podstawa.

Bez przyjaźni nie byłbym w stanie funkcjonować. Bez przyjaciela nie bylibyśmy sobą. Brakowałoby nam zaufania, bliskości i zrozumienia. Cenię przyjaźń, ale rozumiem też, że przyjaźnie zmieniają się wraz z nami. To naturalne, że przyjaźnie nie zawsze trwają, ponieważ ludzie idą własną drogą. Z przyjaźnią jest tak samo jak z miłością. Nie ma w tym żadnej siły.

R jak Radość: Lubię otaczać się szczęśliwymi ludźmi i uczestniczyć w radosnych wydarzeniach, nawet jeśli historie, które piszę, są mroczne. Robię to, by zachować równowagę, o której wspomniałem wcześniej.

S jak Sport: Lubię aktywność fizyczną i staram się ćwiczyć każdego dnia, choć gdy mam napięty termin, bywa różnie. Moje ulubione sporty to jazda na rowerze i pilates.

T jak Thriller - to mój ulubiony gatunek literacki. Jestem pionierem domestic noir w Polsce. Domowy to związany z domem. Noir to niepokojący i mroczny. Te dwa słowa oddają zarówno mroczną atmosferę, jak i najczęstszą scenerię powieści. Moja debiutancka powieść "Idealna" została przetłumaczona na kilka języków europejskich i jest uważana za pierwszy polski domestic noir.

U jak Upał: Uwielbiam upały i świetnie czuję się w gorącej pogodzie.

Bez wyobraźni moje książki by nie istniały. Uwielbiam wyobrażać sobie historie, ludzi i miejsca. Następnie je zapisuję. Siła wyobraźni to magiczna różdżka, którą może posiąść każdy.

Moje książki charakteryzuje Z: Zemsta, Zbrodnie, Zazdrość i Zdrada.

Z jak Żona: Jestem szczęśliwą żoną mojego najlepszego przyjaciela, kochającego i troskliwego męża.