Katarzyna bonda nie raz była nazywana królową polskiej literatury kryminalnej. Znana jest nie tylko jako pisarka, ale także dziennikarka i autorka literatury faktu. Jej warsztat przyczynił się do tego, że jej książki stały się bestsellerami i cieszą się popularnością wśród polskich odbiorców. Seria Cztery żywioły Saszy Załuskiej została nawet zaadaptowana na serial telewizyjny. Autorka osiągnęła już wiele. Od której książki Katarzyny Bondy powinniście zacząć?

Hubert Meyer, psycholog śledczy

To zależy. Zależy od typu czytelnika i tego, co lubimy czytać. Pierwszą serią Bondy jest ta z Hubertem Meyerem. Pierwszą część serii, Sprawa Niny Frank, (2007) powinny przeczytać osoby, które znają twórczość autorów od początku do końca. Zaczynają od pierwszej napisanej książki i pracują chronologicznie przez resztę książek.

Kolejnymi częściami serii z Hubertem Meyerem będą:

  • Only the Dead Don't Lie (2010)
  • Kwiaciarka (2012)
  • Nobody Needs to know (2021)

Sasza Załuska Seria "Cztery żywioły

Większość czytelników rozpoczyna czytanie książek Katarzyny Bondy od serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Seria ta jest dobrym wyborem dla osób, które interesują się tylko najpopularniejszymi tytułami autorki, nie zwracając uwagi na cały jej dorobek.

Nagrodę Golden Bullet pisarka otrzymała za tetralogię Cztery żywioły, która zdobyła nagrodę dla najlepszego polskiego serialu kryminalnego 2018. Czerwony Pająk, ostatnia część serii, zdobył nagrodę dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej 2018 roku. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z twórczością Katarzyny Bondy od lektury Żywiołów Saszy.

Sasza Załuska Cztery żywioły w częściach:

  • Absorber AIR (2014)
  • Okulary EARTH 2015 r.
  • Latarnie FIRE (2016)
  • Czerwony pająk WODA 2018 r.

"Wiara, nadzieja i miłość" to trylogia kryminalna.

Wiara, Nadzieja, Miłość to najnowsza seria Katarzyny Bondy. Ta seria to dobre miejsce na początek, jeśli chcecie przeczytać najnowsze powieści tej autorki. Pierwsze dwa tomy są już dostępne, a najnowszy, Love Makes Good został nagrodzony Złotą Kością za Hit Roku. Jest to trylogia, więc możemy spodziewać się trzeciej części.

Seria Faith Hope Love podzielona jest na tomy.

  • Miłość leczy rany WIARA NADZIEJA MIŁOŚĆ
  • Miłość czyni dobrą nadzieję (2020).

Książki niebędące seriami autorstwa Katarzyny Bondy

W dorobku Bondy znajduje się kilka tytułów nieseryjnych. Większość z nich to pozycje non-fiction. Pierwszą książką non-fiction Katarzyny Bondy jest głośny tytuł Polscy mordercy 2008 Jest to produkt unikatowy na rynku krajowym. Lektura ta została zainspirowana pracą Bondy jako reportera sądowego w jednej z ogólnopolskich gazet. W tym czasie toczyły się procesy o morderstwa z udziałem kobiet. Pisarka postanowiła oddać tym kobietom głos i przedstawić ich wersje bez wybielania.

Zbrodnię niedoskonałą napisała rok później wraz z dr Bogdanem Lachem. Udowadniają oni, że nie ma czegoś takiego jak zbrodnia doskonała i że stare sprawy wciąż mogą trafić do sądu. To nie pierwsza książka, którą oboje napisali wspólnie. Najnowszym ich dziełem jest Bonda, Motyw ukryty. Z Archiwum Profilerki. Lektura ta przedstawia najciekawsze sprawy doktora Lacha, przez które czytelnik jest prowadzony etap po etapie.

Opowiem ci o zbrodni zawiera również kryminały Bondy oparte na faktach. Katarzyna bonda przyczyniła się do powstania tomów I i III. W tej książce znalazły się również opowiadania wojciecha chimielarza czy igora brejdyganta, a także małgorzaty kuzminskiej i michała kuzemskiego.

To od was zależy, od której książki Katarzyny Bondy zaczniecie. Cztery żywioły Saszy Załuskiej to dobry i uniwersalny wybór na początek. Świadczą o tym liczne nagrody i ukłony, które otrzymała. Inne jej powieści i literatura faktu również zasługują na uwagę. Jeśli chcesz poznać non-fiction Bondy, polscy mordercy byliby dobrym miejscem na początek.