Na czym polega fenomen popularnych przewodników? Dlaczego ich książki są chwalone jako "zmieniające życie" lub "otwierające oczy"? Są to eksperci, którzy łączą teorię z ogromnym doświadczeniem. Czytelnik może mieć pewność, że informacje zawarte w książce zostały przetestowane i sprawdziły się w prawdziwym życiu. Oto pięć poradników autorów, którzy zdobyli serca swoich czytelników.

Daj się pokochać dziewczynie

Katarzyna Miller, polska pisarka i psychoterapeutka, jest psychologiem. Opublikowała wiele bestsellerów na temat relacji damsko-męskich i seksualności. Daj się pokochać dziewczynie to jedna z jej bestsellerowych książek, którą opracowała wspólnie z dziennikarką Joanną Olekszyk.

Miller znana jest z przełamywania barier i usuwania stereotypów u swoich czytelników. Jej książki pozwalają spojrzeć na zachowania i błędy w związku z zupełnie innej perspektywy. Daj się pokochać dziewczynie to książka napisana w sposób lekki i zabawny, ale też błyskotliwy.

Życie seksualne rodziców

O jej jakości świadczy fakt, że ukazała się nakładem Wydawnictwa Natuli, które słynie z wydawania najlepszych poradników dla dzieci i rodziców w Polsce. Życie seksualne rodziców autorstwa Zofii, Dawida i Natalii Fiedorczuktów to poradnik niezbędny młodym rodzicom i mamom, które po urodzeniu dziecka skupiły się na swoim cudzie i zapomniały o własnych potrzebach.

Kiedy rodzi się dziecko, pary zaczynają postrzegać siebie jako rodziców, a nie partnerów życiowych czy seksualnych. Rodzicielstwo nie powinno oznaczać zaniedbywania życia seksualnego. Książka zawiera wiele rozwiązań na problemy i kryzysy w związku, które pomogą odbudować relacje i lepiej się zrozumieć.

Twoje dzieci będą wdzięczne wiedząc, że rodzice przeczytali tę książkę

W latach 80-tych, 90-tych i obecnie rodzice mieli mniejszy dostęp do literatury psychologicznej i byli mniej świadomi potrzeb swoich dzieci. Dzisiejsze dzieci są rodzicami i są bardziej świadome współczesnych metod wychowawczych i relacji rodzic-dziecko. Dostępnych jest wiele poradników dla rodziców. Jak wybrać najlepszy poradnik? Poradnik Życzę twoim rodzicom przeczytania tej książki autorstwa Philippy Perry jest dobrym poradnikiem, po który warto sięgnąć (a twoje dzieci docenią, że o tym wiesz).

Brytyjska psychoterapeutka służy pomocą rodzicom, dla których wychowywanie dziecka jest dużym stresorem. Pokazuje, że świadomość własnej przeszłości i poznanie siebie ma duży wpływ na to, jak zachowujemy się w stosunku do naszych dzieci. Publikacja pomaga rodzicom być bardziej wyrozumiałymi, radzić sobie z emocjami, a przede wszystkim wzmacniać więź z dzieckiem.

Siła przyciągania pieniędzy

Joseph Murphy jest pisarzem i pastorem z Irlandii. Założył Nową Myśl, duchowy ruch, który zjednoczył Stany Zjednoczone w XIX wieku. Czerpał z mądrości wielu nurtów filozoficznych i tradycji religijnych, w tym rzymskiej, egipskiej, chińskiej, taoistycznej i buddyjskiej. Murphy zdobył doświadczenie w Indiach i powrócił do USA, by założyć nowy kościół hinduistyczny. Pastor jest najbardziej znany ze swoich bestsellerowych dzieł, które dotykają podświadomości. Murphy chce zmienić sposób, w jaki czytelnicy myślą o bogactwie w książce The Power to Attract Money.

Obudź swojego wewnętrznego olbrzyma

"Awaken the Giant Within Yourself" Anthony'ego Robbinsa to klasyk, który zmienił życie wielu osób. Autor jest znanym na całym świecie tzw. trenerem życia. Jest także pisarzem, mówcą i motywatorem. Podzielił się ogromną mądrością i mocą z czytelnikami swoich książek, a także widzami i słuchaczami programów telewizyjnych na żywo, przemówień i prezentacji dostępnych w formacie mp3 lub wideo. Bill Clinton, Serena Williams i Hugh Jackman należą do najbardziej wpływowych ludzi na świecie, którzy konsultowali się z nim i udzielali mu porad.

Awaken the Giant była pierwszą książką wydaną przez autora w 1991 roku. Publikacja do dziś cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. Możesz lepiej zrozumieć siebie, prowadzić bardziej świadome, produktywne życie i osiągnąć upragniony sukces. Aby to osiągnąć, nie wystarczy jednak tylko przeczytać książkę. Kluczem jest wprowadzenie w życie wiadomości i praktyk, którymi Robbins dzieli się w swoim przewodniku.