Już za kilka krótkich dni powitamy wiosnę. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a my już niedługo powinniśmy zobaczyć pierwsze przebłyski zieleni. Jak pisarze postrzegają wiosnę? Czy wiosna to ich ulubiona pora roku? Pozwólmy im się wypowiedzieć. Oto 10 cytatów na temat wiosny.

Ktoś może powiedzieć, że wiosna odchodzi. Wiosna nigdy nas nie opuszcza, jest z nami przez cały rok. We wszystkich naszych życiach wciąż jest wiosna.

Szukajcie gwiazd: i inne krótkie opowiadania Marka Hłaski

Spójrzcie na piękne drzewa. Kocham lato; kocham jesień; kocham zimę. A wiosna jest moją ulubioną.

Virginia Cleo Andrews Kwiaty na poddaszu

Wiosna jest piękna wszędzie, a każde miejsce ma swój odrębny kolor. Mieszkańcy Manchesteru, Sosnowca czy Łodzi, zadymionych, nieatrakcyjnych miast, z równym zapałem będą twierdzić, że ich sosnowieckie, manchesterskie czy łódzkie wiosny są najpiękniejsze lub przynajmniej porównywalne z paryską.

Leopold Tyrmand Tyrmand Warszawa

Wiosna wszędzie jest piękna. Ale w Syrii to coś więcej. .... Duch Boga, nieświadomy, pędzi przez ziemię. Gdy dociera do Syrii, zwalnia, zawraca i obcuje z duchami królów i proroków, które unoszą się w przestworzach, śpiewa wraz ze strumieniami Pieśń nad Pieśniami Salomona i powtarza wspomnienia minionej chwały z cedrami Libanu.

Khalil Gibran Złamane skrzydła

Przyjmij ten znak. Z radością. Wraz ze zbliżającą się wiosną, płatki śniegu również będą topnieć jeden po drugim. Właśnie widziałem, jak topi się pierwszy płatek.

Khaled Hosseini, Chłopiec z latawcem

Dopiero gdy uświadomię sobie, że jestem już po drugiej stronie źródeł, przyjdzie do mnie ta nieprawdopodobna i błyszcząca Wiosna.

Bruno Schulz Księga listów

Wiosna pojawiła się znikąd, jakby drzewa w mieście, przerażone, zdały sobie sprawę, że mogą nie dożyć jutra. To było tak, jakby w nocy zaczęły żyć zachłannie. Po przeczytaniu raportów katyńskich podniosłeś człowieka, pełnego trupich, szlamowych gałek ocznych i absurdalnej, hałaśliwej, zieleni, aż do bólu. Ludzki świat nie miał sobie równych.

Roman Bratny Kolumbowie Rocznik 20

Pierwszy raz pamiętam, że wiosna była taka samotna i ciężka. Najchętniej przeżyłbym luty trzy razy w jednej kolejce.

Haruki Murakami Norwegian Wood

Wszyscy wiemy, jak wiosną dramatycznie zmienia się krajobraz pól, lasów i gór, które były pokryte śniegiem. Nikt nie wyobraża sobie, że takie same procesy zachodzą w nas samych.

Arthur Golden Confessions Of A Geisha

Wiosna to początek czegoś nowego. Człowiek zastanawia się jak postąpić, co zrobić.

Izabela Sowa Świeże maliny