Czy w tym roku trudno jest znaleźć świątecznego ducha? Być może brakuje Ci świątecznego nastroju, radości z widoku bliskich lub wszechobecnego "Last Christmas", które bluzga z każdego głośnika. Przygotowaliśmy listę książek, które wprowadzą Cię w prawdziwie świąteczny nastrój. Smacznego!

Hotrrrty Holiday

Proponujemy na początek kilka niezbyt miłych antologii świątecznych. Przyprawy dodają smaku świętom. 

Niegrzeczne Święta

Zbiór opowiadań Wydawnictwa Kobiecego rozgrzeje Was w najmroźniejszy zimowy wieczór. Wśród autorów są Beata Majewska, Agnieszka Lingas-Łoniewska i Katarzyna Berenika Miszczuk. Jeśli brakuje Ci męskiej perspektywy w literaturze obyczajowej to w tej antologii znajduje się opowiadanie Roberta Ziebińskiego.

Gorąca Gwiazda

Tym razem uraczą nas gorącymi historiami zarówno popularne autorki erotyki, jak i debiutantki. Lipstick Books obiecuje, że będzie namiętnie, wzruszająco, a niebo będzie drżało od orgazmów.

Sinful Christmas

Paulina Świst, Anna Wolf, K.N. Haner, Anna Bellon... Ten skład z pewnością dostarczy kilka naprawdę niegrzecznych historii. Jest więcej nazwisk! Wydawnictwo Akurat ma dla Was nową książkę, jeśli jesteście fanami gorących historii rozgrywających się na tle choinki z trzaskającym ogniem w tle.

Kiedy marzysz o białych, magicznych świętach

Możesz wybrać poniższe tytuły, jeśli wolisz mniej gorącą historię, ale za to bardziej romantyczną w stylu amerykańskich świątecznych komedii romantycznych. Te tytuły zmienią Twoje otoczenie w zimową krainę czarów.

Dwanaście randek na Boże Narodzenie

Kate twierdzi, że nie chce mieć mężczyzny, ale jej rodzina się z tym nie zgadza. Umawiają ją na 12 randek z nieznajomymi przed świętami. Każda kolejna randka kończy się większą katastrofą. Czy Kate znajdzie miłość w sennym, zaśnieżonym angielskim miasteczku?

Uwierz w Świętego Mikołaja

Magdalena Witkiewicz specjalizuje się w uroczych, wzruszających i zabawnych historiach. W "Uwierz w Mikołaja" opowiada nam historię różnych bohaterów, którzy dzielą się swoimi wskazówkami, jak cieszyć się świętami. Czasami wszystko nie idzie zgodnie z planem.

Magia grudniowej nocy

Każdy z nas marzy o magicznych świętach. Świąteczna bajka to święta pachnące świerkiem, piernikami i przysypane śniegiem. Brzmią w niej również kolędy. Czasami jednak wszystko idzie nie tak. Ktoś musi dłużej pracować, a ktoś inny martwi się o swoją przyszłość. W tę grudniową noc magia świąt rozgrzeje jednak serce każdego!

Nie bądź Grinchem, uśmiechnij się

Mamy też książki, które pomogą tym, którzy nie potrafią się uśmiechać, ale wciąż się martwią i zastanawiają. Podaruj jedną z tych książek przyjacielowi o gwiezdnych oczach, ponuremu.

Pudełko marzeń

Komedia stworzona przez Witkiewicza & Rogozińskiego sprawi, że każdy Grinch uśmiechnie się od ucha do ucha. "Pudełko marzeń", przewrotna komedia romantyczna, opowiada o tym, że czasem trzeba zrezygnować z marzeń, by je spełnić.

Wigilijny pech

Czasem śmiech to jedyne, co może nas uratować. Diana Dąbrowska jest ofiarą świątecznego pecha. Diana Dąbrowska jest nękana przez wszelkiego rodzaju nieszczęścia właśnie w czasie świąt Bożego Narodzenia. Jej chłopak tym razem postawił ją na głowie, a w pierwszy dzień Świąt odbędzie się ślub jej siostry, na którym pojawi się sama. Co jeszcze może pójść nie tak?

Dog's Best

Josh znajduje Lucy, suczkę, która jest w ciąży, przy swoich drzwiach wejściowych. Jest nią oczarowany i postanawia ją adoptować. Dom Josha wkrótce zostaje opanowany przez szczeniaki. Musi zdecydować, czy dać im dobre domy, czy je zatrzymać.

Najmłodsi dawcy prezentów

W czasie świąt nie można zapomnieć o najmłodszych członkach twojej rodziny. Jak mogą poczuć świątecznego ducha, jeśli na zewnątrz nie ma zimy, a mama ciągle wygania ich z kuchni mówiąc: Zostaw to do świąt? Przygotowaliśmy kilka lektur, które sprawią, że poczują magię i cudowność świąt.

Kapela z Bury. Tajemnica fałszywego Świętego Mikołaja

Magda Witkiewicz powraca, ale w wersji dla dzieci. Co robisz, gdy ktoś wyrzuca stare książki, domowi babci Jasi grozi zawalenie, a w twojej okolicy pojawia się nagle dziesięciu Mikołajów? Skrzyżuj swoich przyjaciół i rozwiąż kilka małomiasteczkowych tajemnic!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Święta nadchodzą

Ta książka pomoże każdemu maluchowi luźno przygotować święta. To znaczy bez konieczności robienia wielkich zakupów i sprzątania. Zamiast tego mogą wykorzystać własne potrawy, prezenty i dekoracje!

Eryk i Mela na mikołajkowym szlaku

Czy Święty Mikołaj nie istnieje? Jeśli tak, to kto jest odpowiedzialny za świąteczne prezenty? Eryk i Mela wyruszają, by rozwiązać zagadkę i wyruszają w podróż życia na szlaku Świętego Mikołaja!

Fantastyczna, mroczna, kryminalna...?

A co z nietypowymi świętami? A może... nietypowe święta? Nieco fantastyczne i przerażające. Gotowi?

Dynia i jemioła Nietypowe historie świąteczne

Aneta Jadowska zaprasza czytelników do fantastycznej wersji Thorn, Toruń i proponuje kilka krótkich opowiadań, w sam raz na Halloween i magiczny okres noworoczny. Bohaterowie z poprzednich książek autorki, Dora Wilk i Nikita powracają z nowymi historiami. Zimowe chłody można przegonić burzliwymi przygodami i ciepłymi opowieściami.

Upiorne Boże Narodzenie

Te opowiadania sprawią, że gdy na dworze panuje jesienna atmosfera, przejdą Cię dreszcze i zmrożą krew. Polscy autorzy grozy, a wisienką na szczycie - Graham Masterton. Autor takich klasyków grozy jak "Manitou", Djinn" czy "Wojownicy nocy". Czy pozwolicie sobie na przerażenie?

Zabójcze Święta

Było już fantastycznie i strasznie, ale teraz będzie... zabójczo! W dosłownym tego słowa znaczeniu. Dziesięciu polskich pisarzy opowiada nam świąteczne opowieści, po których nic już nie będzie takie samo. Horror, kryminał i sensacja. Wszystko to doprawione odrobiną humoru, hojną posypką morderczej pasji, kilkoma krwawymi historiami i szczyptą psychopatycznego humoru.