Jacek Piekielka wydał nową mrożącą krew w żyłach opowieść! "Doberman" to prawdziwa historia. Z okazji premiery zapytaliśmy autora o 10 książek kryminalnych, które warto przeczytać. Zobacz książki, które znalazły się na liście autora.

Debiutancka powieść grozy Jacka Piekiełko, "Dark Forces", ukazała się w 2017 roku. W związku z premierą "W złej wierze", na naszym blogu ukazał się ekskluzywny wywiad z autorem. W wywiadzie pisarz zdradził swoją fascynację tematem zaginionych, gdzie znajduje inspirację dla swoich powieści, a także zapowiedział swoją najnowszą powieść "Doberman". Thriller jest już dostępny na wirtualnych półkach. Sprawdźcie, o co w nim chodzi:

To prawdziwa historia!

1996. Rosja. W rzece Aba znaleziono fragment czaszki dziecka. Śledczy znaleźli rozczłonkowane zwłoki chłopców i dziewcząt w wieku 9-14 lat po dokładnym przeszukaniu obszaru otaczającego rzekę. Mieszkańcy Nowokuźniecka są przepełnieni bladym strachem. Krążą plotki o brutalnym seryjnym mordercy w Nowokuźniecku. Okazuje się, że to nie koniec szokujących i makabrycznych zbrodni .... Poznaj chłopaka, który może być Twoim przyszłym kolegą. Chciałabyś napić się wódki z mężczyzną, który zawsze narzeka na świat. Mężczyzną, który przeżył wielki romans.

Dowiedz się o najbardziej przerażającym zabójcy współczesnej Rosji. Seryjny morderca, o którym Rosja chce zapomnieć, znany jest jako Kuba Rozpruwacz z Syberii lub Potwór z Nowokuźniecka. Inne nazwy to chałupnik, maniak i bestia. Czy masz odwagę zajrzeć w najciemniejsze głębiny zła?

Poprosiliśmy autora o listę prawdziwych kryminałów, które czytelnicy i fani gatunku powinni przeczytać. Jack Piekielka wymienił dziesięć prawdziwych powieści kryminalnych, które czytelnicy i miłośnicy gatunku powinni przeczytać.

Inna dusza Łukasz Orbitowski

Bydgoszczą w latach 90. wstrząsnęły brutalne morderstwa. Trzy lata później nastolatek zabija kolejną ofiarę. Łukasz Orbitowski opiera swoją powieść na tych wydarzeniach. Przeszukuje stare akta i wycinki z gazet. Tworzy opowieść o dorastaniu w brudnej, szarej rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych. Osadzony w niej młody chłopak tak tłumaczy swoje zbrodnie: "Ale chyba są też inne duchy. No wiesz, te, które żyją w ludziach obok naszych dusz. Zwykłe." Chcą czegoś stamtąd ....

Opowiem o serialu kryminalnym Crime+Investigation Polsat

Sześciu polskich autorów kryminałów i sześć prawdziwych historii, które zmroziły Polskę. Każdy z autorów dokładnie przestudiował akta, rozmawiał z profilerami i psychologami, by zrozumieć historię. Każdy z nich stworzył historię, która wciąga od pierwszej strony. Na podstawie książki powstał program telewizyjny, w którym narratorami byli sami autorzy.

W umyśle Łukasza Wrońskiego, mordercy

Potwory istnieją naprawdę i można je spotkać na ulicach, przybierając wygląd normalnych ludzi. Potworem może być nasz sąsiad, osoba, która siedzi obok nas w pociągu, a nawet ktoś, kogo dopiero co poznaliśmy. Co czyni potwora potworem?

Łukasz Wroński sięgnął po historie najsłynniejszych morderców i w bardzo sugestywny sposób przedstawił ich psychikę, motywy zbrodni, a także tragedię ich ofiar. Praca Wrońskiego pozwala nam zajrzeć do umysłów brutalnych morderców.

Ukryty motyw. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilerów Katarzyna bonda, Bogdan lach

W swojej książce Katarzyna Bonda, pisarka i dr Bogdan Lach, wybitny profiler, odkrywają sprawy z policyjnych archiwów. Zbierają dane, dowody i ujawniają najskrytsze tajemnice pozornie zwykłych ludzi. Wszystko po to, by dowiedzieć się, kto stoi za zbrodnią. Prawda często przerasta nawet najbardziej skomplikowaną i pozornie niemożliwą intrygę kryminalną.

Zbrodnia niedoskonała Katarzyna Bonda, Bogdan Lach

Kolejna książka duetu Bonda-Lach. Tym razem autorka kryminałów i profiler podejmują temat zbrodni doskonałej. Czy ktoś może popełnić zbrodnię doskonałą? Czy można uchronić mroczną tajemnicę mordercy przed ujawnieniem? Pisarski duet udowadnia, że taka zbrodnia nie istnieje. Nierozwiązane zbrodnie nie są zbrodniami doskonałymi. Są wynikiem nieskutecznego egzekwowania prawa, błędów policjantów, prokuratorów, sędziów i słabych dowodów. Nawet najbardziej skomplikowane sprawy sprzed lat mają szansę na rozwiązanie w sądzie. W tej książce znajdziesz najważniejsze zagadki kryminalne ostatnich lat, rozwiązane przez polskiego profilera.

Zimny chirurg Max Czornyj

Czy znasz postać Edmunda Kolanowskiego? To polski nekrofil i morderca, który grasuje w Poznaniu. Został uznany winnym trzech morderstw i pięciu profanacji. Został skazany na śmierć i powieszony za swoje zbrodnie w 1986 roku.

Maks Czornyj chciał przypomnieć swoim czytelnikom tę niesławną postać. Czornyj w powieści "Zimny chirurg" - bo taki pseudonim nosił Kolanowski - przedstawia mordercę swojej rodziny jako normalnego człowieka. Ten niepozorny człowiek skrywa naprawdę makabryczne i mroczne tajemnice. Ta książka wywoła dreszcze.

Łowca umysłów John Douglas

Ta książka to prawdziwy klasyk kryminału. Na jej podstawie powstał serial Netflixa w reżyserii Davida Finchera, twórcy bestsellerowych thrillerów Siedem i Zodiak.

W Mindhunter jeden z czołowych amerykańskich profilerów ujawnia swoje sekrety. Wpuszcza cię do umysłów niektórych z najbardziej niebezpiecznych i brutalnych psychopatów. Wyjaśnia, w jaki sposób próbował przewidzieć ich następne ruchy, aby zapobiec popełnieniu przez nich kolejnych zbrodni. Ta książka jest niezbędna dla miłośników prawdziwych zbrodni.

Zabawka Robert Ziebinski

Robert Ziebiński, dziennikarz i prozaik, postanowił włączyć do swojego najnowszego dzieła historię Kasi d. To 17-letnia dziewczyna, która zaginęła w Warszawie w 2000 roku. Tka historię opartą na przerażających wpisach nastolatki do pamiętnika. Wplata w swoją historię trzy niewyjaśnione morderstwa bezdomnych kobiet na warszawskim Bródnie i Pradze. Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i próbuje znaleźć motyw. Nie chce też, by te przerażające zbrodnie zostały zapomniane.

Ziebiński stworzył mroczną, przerażającą opowieść o rodzinie, która wydaje się być szczęśliwa, a tak naprawdę jest splotem dramatów z odległej przeszłości. Historia opowiada o chciwości, degeneracji i kłamstwach. Erik Lubos, krytyk książki, powiedział: To nie jest tylko kolejny sezonowy bestseller. To poruszająca powieść, która dotyka brudnej i niechcianej prawdy o ludzkiej naturze.

Ted Bundy. Bestia obok mnie, autor: Ann Rule

Najbardziej znany seryjny morderca na świecie. Pierwowzór filmowych potworów. Ted Bundy to Ted Bundy. Książka Ted Bundy. Bestia obok mnie opowiada mrożącą krew w żyłach historię kobiety, która odkrywa, że jej przyjaciel i chłopak dyżurujący przy sąsiednim telefonie zaufania jest potworem ubranym w ludzką skórę.

Ted Bundy zamordował około 30 młodych kobiet w Ameryce. Wielokrotnie uciekał z aresztu, zanim w końcu został schwytany i osądzony na Florydzie. Bundy był swoim własnym adwokatem i próbował oczarować ławę przysięgłych podczas procesu, tak jak oczarował kobiety, które zamordował. To postać, która wciąż elektryzuje. The Beast Beside Me, prawdziwy klasyk kryminału, został opublikowany po raz pierwszy. Jest to książka, którą powinieneś przeczytać, jeśli interesują Cię myśli Bundy'ego.

Ostatni ślad autorstwa Marka Bowdena

Listę polecanych przez Jacka Piekiełkę książek z gatunku true crime zamyka nonfiction Marca Bowdena, autora takich bestsellerów jak Helikopter w ogniu, Zabić Bin Ladena czy Polowanie na Escobara. W The Last Track Bowden przedstawia kulisy jednej z najsłynniejszych zagadek kryminalnych w Ameryce.

Jak sprawa zaginięcia dziewczynki została rozwiązana trzydzieści lat później przez śledczych? Dlaczego zapomniane przesłuchanie chłopca, który zeznał, że widział tajemniczego mężczyznę opuszczającego ośrodek z zaginionymi dziewczynkami, zostało odkryte dopiero w 2008 roku, a nie w 1975? New York Times powiedział: Bowden opowiada emocjonalną, trzymającą w napięciu historię, która nie upraszcza szczegółów ani nie gubi się wśród gąszczu akt sprawy sprzed 40 lat. To pięknie napisana opowieść o zabawie w kotka i myszkę.