Poprosiliśmy Piotra Kościelnego o polecenie mrożących krew w żyłach i pikantnych powieści dla czytelników bloga Virtualo.pl. Sprawdźcie jego listę książek!

Piotr Kościelny to śledczy i specjalista ds. bezpieczeństwa, który zna sprawy kryminalne lepiej niż ktokolwiek inny! Jest zarówno prywatnym detektywem, jak i specjalistą ds. bezpieczeństwa. W wolnych chwilach, gdy nie zajmuje się sprawami, pisze. Jego najnowsza powieść "Łowca" właśnie trafiła na półki księgarni zarówno realnych jak i wirtualnych.

Ktoś postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własnej ....

W Karpaczu pod kołami pojazdu ginie dziesięcioletni chłopiec. Rodzice są zdruzgotani, gdy docierają na miejsce zdarzenia, by zmierzyć się z najgorszym koszmarem swojego życia.

Policja rozpoczyna śledztwo z udziałem wychowawcy. Policja rozpoczyna śledztwo dotyczące wychowawcy.

Ciało dziecka zostaje odkryte wiele lat później w innej części. Czy te dwie sprawy, które dzieliła prawie dekada czasu, są ze sobą powiązane? Kto stoi za tą tajemniczą śmiercią?

Brutalna prawda wkrótce zostanie ujawniona w wyścigu z czasem ....

Poprosiliśmy autora o rekomendacje dotyczące najlepszych thrillerów, które jego zdaniem są dostępne tego lata. Oto powieści, które polecił:

Bastion autorstwa Stephena Kinga

Nadeszła epidemia. Potem przyszły sny. Ziemia po zwykłym kichnięciu zmienia się w masowy grób. Wizja dzieli ocalałych na dwie wrogie i wojownicze grupy .... Ten postapokaliptyczny światopogląd staje się jeszcze bardziej przerażający w czasach pandemii, gdy chowamy się za maskami, a każdy kontakt z większymi grupami ludzi może prowadzić do zarażenia się covidem. Jeśli nie czytaliście Bastionu, to powinniście!

Zielona mila - Stephen King

Na liście Petera Churcha znalazła się kolejna powieść Stephena Kinga, króla horroru. Tym razem pisarz poleca chyba jedną z najpopularniejszych nowel Stephena Kinga. Zielona Mila opowiada historię Johna Coffeya - tajemniczego olbrzyma, który ma trwale uszkodzone oczy - oraz innych skazańców przebywających w więzieniu Cold Mountain. John Coffey został skazany na śmierć za brutalne morderstwa dwóch małych dziewczynek. Po przeczytaniu książki powinniście obejrzeć film z 1999 roku, w którym w roli strażnika więziennego wystąpił Tom Hanks. Na pewno nie będziecie tego żałować!

Głód Almy Katsu

Grupa pionierów podąża niepewnym szlakiem na zachód. Są w stanie wyrzec się wszystkiego i głodować przez wiele miesięcy, aby spełnić swoje marzenie. Na końcu ich podróży czeka dostatnie życie w słonecznej Kalifornii. Czy im się to uda? Kiedy zaczynają się wzajemnie mordować, pojawia się pytanie, czy ich szaleństwo wynika z głodu i niedostatku, czy też zostali przeklęci. Głód to powieść, która w swej istocie jest przerażająca. Doskonale opisuje ludzkie słabości i oddaje klimat Ameryki XIX wieku i wypraw w poszukiwaniu godnego życia.

Cyklon Przemysław Semczuk

Przemysław Smczuk - autor, który najbardziej znany jest z książek non-fiction. W książkach Semczuka pojawiały się głośne sprawy i niesławni mordercy, tacy jak Karol Kot czy Wampir z Zagłębia. Cyklon to porywający thriller o rodzinnych tajemnicach sięgających czasów II wojny światowej. W powieści rodzinna opowieść rozgrywa się w piekielnych obozach Auschwitz-Birkenau. To, co działo się za drutami w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej, jest kluczem do zrozumienia tego, co spotkało kolejne pokolenia.

Szadz Igor Brejdygant

Młode dziewczyny zostają zamordowane. Morderca psychopata morduje je powoli i pastwi się, wręcz delektuje ich cierpieniem. Wydaje się, że jest tak metodyczny i pedantyczny, że nie popełnia błędów. Ale do czasu. Na jego drodze staje ambitna i błyskotliwa komisarz Polkowska. Rozpoczyna się gra równych sobie. Szadzia wciąga już od pierwszej strony. Fani filmów powinni obejrzeć także serial na podstawie powieści z Maciejem Struhrem i Aleksandrą Poławską w rolach głównych.

Znachor Michał Śmielak

W Polsce giną znachorzy. Policja twierdzi, że to zbieg okoliczności. Ale czy to możliwe, że morderca poluje na uzdrowicieli? W narodzie właśnie rozpoczęło się polowanie na czarownice? Michał Śmielak, debiutujący pisarz, dostarczył czytelnikom kawał świetnej rozrywki. Ta trzymająca w napięciu opowieść o desperackiej walce o życie i zemście zaskoczy Was na niejeden sposób. Nikodem Maraszkiewicz, z magazynu Good Books, napisał: Czytajcie uważnie, bo w tej powieści nic nie jest takie, jak się wydaje.

Zombie Wojciech Chmielarz

Adam Miner, młody i błyskotliwy prokurator, otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa .... W swojej własnej sprawie. Zabił on swojego 15-letniego kolegę ze szkoły, uderzając go młotkiem w głowę. Zwłoki zostają odnalezione po latach, a następnie w tajemniczy sposób znikają. Czy młody prokurator będzie próbował zatuszować swoją zbrodnię? A może zbrodnia nigdy nie została popełniona? Zombie to wciągający, mroczny thriller, w którym od strony do strony chce się tylko, aby napięcie i dziwna sprawa zostały rozwiązane.

Psy myśliwskie Mieczysława Gorzki

Powieść Mieczysława Górzki jest pierwszą z nowej serii o nazwie Wściekłe psy. Jednak główny bohater będzie czytelnikom znany. Marcin Zakrzewski, komisarz policji, prowadzi śledztwo w sprawie zabójstw policjantów. Morderca zapowiedział, że będzie zabijał, dopóki policja nie rozwiąże sprawy morderstwa z lat 80. Zakrzewski zajmuje się jednocześnie dwiema sprawami - jedną z lat 80. i drugą, w której uczestniczy współczesny morderca.

Soren Sveistrup "Człowiek z kasztanów

Ręcznie wykonane figurki z kasztanów na miejscach zbrodni to znaki rozpoznawcze mordercy terroryzującego Kopenhagę. W trakcie śledztwa ślady prowadzą do porwanej i uznanej za zmarłą rok wcześniej córki ministra spraw społecznych. Jak te dwie sprawy są ze sobą powiązane? Dowiedzcie się sami. Książkę poleca również A.J. Fin, autorka bestsellerowej Kobiety w oknie, mówi: "Książka pełna adrenaliny. Spijesz każde słowo!" Ten thriller to lektura obowiązkowa!

Jakub Szamałek

KandyKroosh dusi się na oczach tysięcy internautów. Julita Wojcicka, znana dziennikarka, kontynuuje swoje śledztwo w sprawie Emila Chorczyńskiego. Jeden z plików, który otrzymała od Emila Chorczyńskiego wyróżnia się wśród pozostałych. To artykuł o śmierci młodej camgirl z prostą adnotacją: "sprawdzić". Wojcicka podąża tropem wskazówek, które prowadzą ją w nieoczekiwanym kierunku. Zostaje wyprowadzona z kraju i w świat politycznych manipulacji i spisków, hakerskich wieców i śmiertelnego niebezpieczeństwa.