Istnieje wiele sposobów na naukę języka, ale tylko kilka z nich jest skutecznych. Książki audio to świetna opcja, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na kurs lub nie masz czasu na naukę słownictwa. Możesz słuchać audiobooków podczas sprzątania, gotowania lub prowadzenia samochodu. Pomoże ci to przyzwyczaić się do akcentu. Sprawdź, co jest warte Twoich pieniędzy.

Obecnie istnieje wiele sposobów na naukę języka angielskiego. Możesz korzystać z nagrań MP3 w domu lub poza nim. Możesz poprawić swoją pamięć słuchając audiobooków. Nauczysz się również poprawnego akcentu. Jest to przyjemny sposób na naukę złożonych struktur gramatycznych, które są trudne do zrozumienia teoretycznie.

Różne poziomy kursów praktycznych

Istnieją różne poziomy kursów języka angielskiego. Studenci, którzy chcą poprawić swoją płynność i zrozumienie, mogą również skorzystać. Istnieje wiele edycji, które koncentrują się na konkretnych tematach.

  • Podróże i wakacje
  • Biznes i praca
  • Zaawansowane słownictwo
  • Podstawowe zwroty i zdania
  • gramatyka, idiomy, czasowniki nieregularne, czasowniki frezowane.

Wydawnictwo DIM - Nauka i Multimedia posiada serię tytułów, które warto polecić. Są to m.in. Angielski na wakacjach (poziom biegłości: B1-B2) i inne. Dużą popularnością wśród osób pragnących poszerzyć swoje językowe horyzonty cieszą się propozycje kursów audio Beaty Pawlikowskiej oraz szkolenia praktyczne.

Istnieje wiele różnych wersji audiobooków do nauki języka angielskiego. Znajdziemy tu również kursy dla seniorów oraz repetytoria dla młodzieży, które pomogą przygotować się do egzaminów. Virtualo oferuje również propozycje dla osób zapracowanych, szukających intensywnych szkoleń lub wyjeżdżających za granicę do pracy.

Słuchanie muzyki i książek

Język angielski jest wszędzie wokół ciebie. Możesz uczyć się języka oglądając ulubiony program telewizyjny bez napisów lub czytając książkę z oryginalnym tekstem. Możesz poprawić swoje umiejętności językowe słuchając audiobooka, który zawiera treść książki. Możesz uzupełnić luki w czytaniu i poprawić swój angielski. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z klasykami światowej literatury. Małe kobietki.

Ta metoda jest odpowiednia dla wszystkich uczniów. Audiobooki to świetny sposób, aby pomóc dzieciom w nauce słownictwa i zdań. Dzieci przyswajają słowa i zdania szybciej niż dorośli. Audiobooki stworzone z myślą o najmłodszych słuchaczach są pełne wciągających historii. Dostępne są w wersji polskiej, angielskiej i dwujęzycznej. Jednym z przykładów jest Lost Light lub Brightly Got Lost.

Dlaczego warto słuchać audiobooków?

Ponieważ audiobooki zaspokajają potrzeby osób mobilnych i prowadzących aktywny tryb życia, zastępują one tradycyjne podręczniki. Są wysoko cenione za możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu i czasie. Czy to prawda? Wiele głosów i opinii potwierdza, że nauka ze słuchu jest skuteczna. Wynika to z:

  • Nawet gdy nie słuchasz aktywnie i nie jesteś w pełni skoncentrowany, Twój mózg przetwarza i przyswaja informacje dostarczane przez nagranie.
  • Dowiesz się, jak poprawnie intonować i akcentować zdania w języku angielskim.
  • poszerzysz swoje słownictwo,
  • Od razu nauczysz się nowych słów, z przykładami w codziennym użyciu.
  • Pierwsze postępy zmotywują Cię do regularnych ćwiczeń.

Audiobooki są dostępne w wielu różnych formatach. Wybierając odpowiedni audiobook dla siebie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferowany styl uczenia się, a także aktualny poziom.