Jak donoszą czytelnic, moda na książki dla psów nie przeminie. Książkowe psy jeżdżą pociągami, ratują małych podopiecznych i zmieniają życie swoich właścicieli. A co z kotami? Kociarze twierdzą, że jak żadne inne zwierzę domowe zasługują na książki dla dzieci, opracowania naukowe i powieści. Stworzyliśmy listę książek, w których koty występują jako główny bohater, postać poboczna lub na okładce. Zobacz, jak pisarze postrzegają kocich bohaterów.

Kot kryminalny

Katarzyna Berenika Miszczuk postanowiła włączyć do zagadki kryminalnej kota. Jest ona znana z serii fantasy Kwiat paproci. Nie byle jaki kot i nie byle jaka zagadka kryminalna. Ala, ilustratorka, która jest człowiekiem Lorda, jest jego człowiekiem. Żyją w niskim standardzie jak na kota - jak to możliwe, że Lord mieszka w mieszkaniu zamiast w rezydencji? Kot postanawia rozwiązać problem swoimi puchatymi łapkami i przegonić narzeczoną Ali. Zapewnia im również dostatnie, wygodne życie. Ala łączy się z kotem, innymi artystami i rezydencją, w której rywalizuje o zdobycie stypendium. Sprawy zaczynają się psuć, a Ala i kot trafiają na sprawę kryminalną. Co się wydarzy? W książce znajdziecie Kocham cię i ty miau.

Relaksujący kot

Od wieków czczono koty. Były bóstwami, a ich przychylność przynosiła szczęście. Sama obecność kotów też jest relaksująca. I czytanie o kotach. Myślimy, że "Kot, który spadł z nieba" sprawi, że zrelaksujecie się i umilicie sobie wieczory.

Chibi, kotka o imieniu 30 lat, wkracza w życie mieszkańców Tokio. Pojawia się w ich ogrodzie niespodziewanie, a młode małżeństwo traktuje ją jak członka rodziny. Czy kotka rozpali małżeństwo, które powoli gaśnie? Czy będzie w stanie sprawić, że młoda para poczuje się mniej samotna, zakłócając ich monotonię i rutynę?

Magiczny kot

Czarny kot to obowiązkowy element wyposażenia każdej czarownicy, która traktuje siebie poważnie. Skąd wziął się ten pomysł? Dlaczego kot miał być zwierzęcym towarzyszem kobiet uprawiających sztuki magiczne? Czy koty czarownic były zwykłymi kotami, czy też demonami, a nawet wcieleniami szatana? Odpowiedzi na te pytania dostarcza "Kot czarownicy" Pawła Rutkowskiego. Demon osobisty we wczesnonowożytnej Anglii.

Książka Pawła Rutkowskiego opowiada o demonach przybierających postać zwierząt. Miały one towarzyszyć osobom oskarżonym o czary w okresie wczesnonowożytnej Anglii (XVI-XVIII w.). Autor rekonstruuje znaczenia przypisywane przez dawną kulturę angielską osobistym demonom, umieszczając jednocześnie ten motyw kulturowy w szerszych kontekstach kultury europejskiej.

The Lost Cat

Ewa Nowak, to popularna pisarka książek dla dzieci i powieści young adult. Wśród jej książek dla młodzieży znajdziecie opowieści o Edisonie, pierwszych ludziach lądujących na księżycu i Irenie Sendlerowej. Ewa Nowak wybrała bardzo ostrożne podejście do kociego bohatera. Postanowiła przedstawić najmłodszym dzieciom Kunkusa. Kot ten wraz ze swoją rodziną musiał uciekać z ogarniętego wojną Iranu i przedostać się do Europy. Podczas tej podróży domowy pupil zaginął. Jak zakończyła się historia Kunkusha? Czy życie napisało ci szczęśliwe zakończenie? Przeczytaj The Cat Who Loses His Home.

Romantyczny kot

Każde dziecko wie już, że koty mają siedem żyć. Co się stanie, jeśli kot przypadkowo zginie na szczycie innego czarnego? Z tym właśnie musi zmierzyć się Paula, bohaterka komedii romantycznej "I'll Purr to You".

Paula przypadkowo uderza swoim samochodem w czarnego kociaka. Właścicielka kota, stara cyganka, przeklina Paulę. Każdy jej związek po tym fakcie rozpada się jak kupka kart, a kłótnie przejmują kolejne relacje. W świecie Pauli pojawia się nagle Gregory, przystojny i czarujący ginekolog, który miał być romansem na jedną noc. Kochankowie nie potrafią się dogadać, ale ciągle na siebie wpadają. Gregory jest zdeterminowany, by zatrzymać Paulę na swoim celowniku, a Paula planuje wykorzystać Gregory'ego do prowadzenia wojny z matką, która nie chce dać jej spokoju. Czy niesforny lekarz pomoże jej zrobić pozytywne wrażenie na członkach rodziny?

Puszysty kot

Poznajcie kota, który jest ponad wszystkimi kotami. Wspaniałego kota, uroczego i niesamowitego. Ponad wszystkimi jest malutki kociak, który dopiero zaczyna życie, ale myśli, że już wszystko wie. Świat jest kulką na jego puchatych łapkach.

Fluff, Kot nad kotami to urocza opowieść z udziałem kociaka, a także innych zwierząt. Narratorem audiobooka jest Zofia Gladyszewska.

Kot z okładki

Kto z nas nie kupuje czasem książek na podstawie ich okładek? Niektóre wydawnictwa tworzą okładki tak piękne, że nie sposób oderwać od nich wzroku. My postanowiliśmy zamieścić książkę, na której okładce znajduje się kot, który zerka na czytelnika. Jest to bardzo nietypowy kot.

Ten kot jest zadowolony ze swojego życia i nosi hełm astronauty. Szybuje po kosmicznym niebie. Okładka książki, na której widnieje jego kocia persona nie jest tekstem o astronomii ani opowieścią o wszechświecie. To książka o introwertykach. Autorka The Secret Life of Introverts dzieli się własnymi doświadczeniami, aby pokazać naturę ekstrawertyka we wszystkich dziedzinach życia: pracy, miłości i relacjach rodzinnych. Podaje konkretne wskazówki, które są cenne zarówno dla introwertyków, jak i bliskich im ekstrawertyków. Dzięki temu ich wspólne życie będzie szczęśliwe i spełnione.

Poradnik dla kotów

Koty to niesamowite stworzenia. Potrafią zdobyć serca każdego, kto kiedykolwiek wskoczył im na kolana i pozwolił się głaskać. Mają przy tym wiele tajemnic. Dorota Kozińska znalazła odpowiedzi na niektóre z nich i zawarła je w swojej książce 101 pytań o koty, czyli Dlaczego kot jest gałgankiem i zjadł kanarka.

W poradniku o kotach odpowiemy na takie pytania jak: Czy to normalne, że kot nie miauczy? Jak powstrzymać go przed wspinaniem się na firanki? Czy koty muszą być okresowo kąpane? Co zrobić z kotem, gdy wyjeżdżam na weekend? Czy koty mogą pić mleko? Czy koty chorują na serce? Czy kotka w ciąży wymaga specjalnej opieki?