Dziś Dzień Chłopaka. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną kolekcję powieści dla mężczyzn. Często książki dla mężczyzn różnią się od tych, po które sięgają kobiety. Wybraliśmy 7 kultowych i najnowszych propozycji, które są pełne testosteronu i zwrotów akcji. W zestawieniu znalazły się zarówno powieści, jak i literatura faktu autorstwa polskich i zagranicznych pisarzy. To książki, w których twardzi mężczyźni i kobiety muszą pokonać niesamowite przeszkody. To bohaterowie, którzy nie mają wad, ale szybko zyskują przychylność czytelników.

Jack Reacher autorstwa Lee Childa: Książki

Jack Reacher, główny bohater książek Lee Childa, to brytyjski pisarz. Autor stworzył oryginalną postać - bezwzględnego, nonkonformistycznego żołnierza, który ma w sobie coś z Robin Hooda. To połączenie sprawiło, że seria o Jacku Reacherze sprzedaje się w milionach egzemplarzy nieprzerwanie od 1997 roku, kiedy to ukazał się pierwszy z ponad 25 tomów. Historia Reachera jest wypełniona testosteronem, zwrotami akcji i mnóstwem akcji. Dla tych, którzy są zainteresowani tą historią, zalecamy przeczytanie naszego artykułu na temat Jak czytać i słuchać Lee Childa? Dowiedz się więcej o serii Jack Reacher! Piętnasty tom, Czasem warto umrzeć, zebrał najlepsze recenzje ze wszystkich części.

Wiatr - Igor Brejdygant

Wiatr Igora Brejdyganta to trzymająca w napięciu zagadka, która spodoba się fanom gatunku, alpinistom i miłośnikom górskich wypraw, a także mieszkańcom Podhala. Na wysokości 2110 metrów nad poziomem morza. Ciała kobiety i mężczyzny przysypała lawina, która zeszła z grani pod Miedzianym w Szpiglasowej Przełęczy. Wawrzyniec Wiślicki był świadkiem tego zdarzenia. Czy eksplozja, którą widział, była halucynacją, czy wydarzyła się naprawdę? A może faktycznie do niego doszło? Czy to robota tzw. taterników, czy może coś innego? Czy Wawrzyniec będzie w stanie odkryć prawdę?

Egzekucja - Remigiusz Mróz

W książkach pełnych zwrotów akcji i sensacji dla mężczyzn, główny bohater nie zawsze musi być mężczyzną. Remigiusz Moroz udowadnia to od wielu lat w swojej kultowej polskiej serii z Joanną Chyłką. Bezkompromisowa, obcesowa i bezlitosna prawniczka jest odważniejsza od niejednego mężczyzny. Wydarzenia, w które zostaje wciągnięta w każdym tomie, trzymają w napięciu niczym brawurowe pościgi w filmie Szybcy i wściekli. Remigiusz to płodny pisarz, który zachwyca swoich czytelników dwiema powieściami rocznie w serii Chyłka. Afekt, pierwsza część serii z 2021 roku, ukazała się w pierwszej połowie. Teraz czas na drugą część, Egzekucję.

Projekt Zdrowaś Mario autorstwa Andy'ego Weira

Andy Weir jest prawdopodobnie najbardziej znany szerszej publiczności z Marsjanina. To kultowa książka science fiction, która doczekała się głośnej adaptacji filmowej z Mattem Damonem w roli głównej. The Hail Mary Project to najnowsza powieść autora, która również cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. Historia opowiada o Rylandzie Grace, astronaucie, który wyruszył w kosmos, by uratować Ziemię przed katastrofą. W jego rękach spoczywa los ludzkości. Ale kiedy Ryland Grace budzi się z głębokiej śpiączki, nie pamięta, kim jest ani dlaczego znajduje się na statku kosmicznym, lata świetlne od Ziemi.

Expeditionary Force. Zero Hour - Craig Alanson

Craig Alanson rozpoczął swoją militarną serię science fiction w 2016 roku. Najnowsza część, Expeditionary Force, ukaże się w 2021 roku. Godzina Zero. Ta książka spodoba się czytelnikom, którzy lubią historie o futurystycznych działaniach wojennych. Autor wykreował fantastyczną rzeczywistość, w wyjątkowy sposób opisując inwazję obcej cywilizacji zwanej Ruharianami na Ziemię. Okazuje się, że nie jesteśmy sami w galaktyce. Z pomocą przychodzą nam Kristangi. Kapral Joe Bishop wyjaśnia historię tego fantastycznego, arcyciekawego świata. Ta książka jest przeznaczona dla mężczyzn i spodoba się fanom fantasy, a także tym, którzy lubią dobre poczucie humoru.

Bastion - Stephen King

Powieści Stephena Kinga to pozycja obowiązkowa, jeśli chodzi o książki, które spodobają się mężczyznom, pełne testosteronu, zwrotów akcji i innych niespodzianek. Ciężko wybrać tylko jedną z dorobku autora. Może tym razem warto odłożyć na bok horror, sci-fi i kryminały i sięgnąć po historię postapokaliptyczną. W 2018 roku Mistrz Grozy zachwycił swoich fanów powieścią Bastion. W Bastionie King przedstawia swoją wizję postapokaliptycznego świata. Wirus wyzwolił w ludziach najbardziej prymitywne instynkty i podzielił świat na dwa obozy. To fantastyczne postapo autorstwa Stephena Kinga. Ma ponad 1000 stron, ale wciąż wydaje się za krótka.

Łowca umysłów - John Douglas

Ostatnia książka na naszej liście jest zupełnie inna niż wszystkie. Mindhunter, bestseller z gatunku non-fiction autorstwa Johna Douglasa. John Douglas jest słynnym profilerem FBI. Na jego osobie wzorowany był agent Hannibala Lectera, Jack Crawford. W swojej książce Douglas opowiada o swoich najtrudniejszych śledztwach. Ujawnia, jak tropił seryjnych morderców i penetrował najmroczniejsze zakamarki umysłów psychopatów.

Zdjęcie książki stworzone przez www.freepik.com - rawpixel.com