Książki o prawdziwych seryjnych mordercach, znane również jako prawdziwe historie kryminalne, sprawią, że już nigdy nie będziesz chciał zasnąć przed otwartymi drzwiami. Historie o brutalnych i makabrycznych zbrodniach oparte na prawdziwych wydarzeniach są bardziej mrożące krew w żyłach niż jakakolwiek powieść kryminalna, thriller czy horror. Oto kilka nowości z, które zadowolą fanów krwawej literatury faktu.
Ted Bundy - Ann Rule
Ted Bundy Bestia obok mnie. Ann Rule, dziennikarka i przyjaciółka Teda Bundy'ego, opowiada historię swojego spotkania ze słynnym mordercą. To obowiązkowa książka o amerykańskich seryjnych mordercach. Ta fascynująca biografia opiera się częściowo na korespondencji autorki z Bundy'm aż do jego egzekucji. Ted zabijał swoje ofiary, młode kobiety, tępymi narzędziami lub przez uduszenie. Ale to nie wszystko - wykorzystywał je również seksualnie, dopuszczając się nekrofilii. Morderca przyznał się do 36 morderstw, ale liczba ta może być wyższa. Swoje ofiary wybierał na podstawie określonego profilu. Nietypowa przeszłość seryjnego mordercy, w tym małżeństwa, wyroki skazujące i ucieczki, czynią tę historię jeszcze bardziej przerażającą.
Wampir z Zagłębia - Przemysław Smczuk
Kolejny wpis przeniesie czytelników z Ameryki lat 70-tych do komunistycznej Polski lat 60-tych, kiedy to w Zagłębiu dochodziło do seryjnych morderstw i cyklicznych napadów. Sprawca biegał za ofiarami i uderzał je ciężkim przedmiotem w głowę, a następnie bił na śmierć. W niektórych przypadkach obnażał się i dopuszczał nekrofilii. Zabójcę nazywano Wampirem z Zagłębia. Przemysław Smczuk otrzymał za ten artykuł Kryształową Kartę Dziennikarstwa Polskiego. W książce o polskim seryjnym mordercy dziennikarz opisuje, jak totalitarny reżim nie potrafił poradzić sobie ze zbrodniarzem i zamiast tego postanowił ścigać niewinnych ludzi - w tym Zdzisława Marchwickiego.
Krwawy Piotruś - Jarosław Molenda
Książka Jarosława Molendy, Peter Kurten, to kolejne dzieło non-fiction. Krwawy Piotr opowiada historię niemieckiego mordercy, który podobnie jak Marchwicki w tym sensie, że był odpowiedzialny za zbrodnie popełnione w Zagłębiu, zyskał przydomek "Wampira z Dusseldorfu". Krąg zainteresowań tego zwyrodnialca nie ograniczał się do kobiet. Wybierał również dzieci, mężczyzn i zwierzęta. Peter był trzynastym dzieckiem ojca alkoholika. W jego domu dochodziło do kazirodczych relacji między ojcem a córkami, a także między rodzeństwem. Molenda prześwietla życie Krwawego Piotra. Tworzy arcydzieło, prezentując czytelnikom ilustracje, skany archiwaliów i materiały archiwalne.
Wampir. Jak powstaje zło - Magda omilianowicz
Leszek Pekalski był jednym z najbardziej znanych przestępców w powojennej Polsce. Stał się seryjnym mordercą, tym razem nazwanym Wampirem z Bytowa. W internetowym katalogu książek pojawiło się nowe, zaktualizowane wydanie książki Magdy Omilianowicz Wampir. Jak rodzi się zło, ze wstępem Igora Brejdyganta. Seryjni mordercy zawsze byli fascynującymi przypadkami dla neurologów, a przypadek Pekalskiego nie był wyjątkiem. Dlaczego? Dowiedz się, czytając niesamowitą historię napisaną przez Omilianowicza.
Seryjni mordercy - Michelle Kaminsky
Seryjni mordercy budzą fascynację i przerażenie. Nierzadko dokonują potwornych zbrodni, ale z taką precyzją, dbałością o szczegóły i błyskotliwością, że ich mroczne umysły budzą podziw. Dlaczego stają się brutalnymi zwyrodnialcami? Jakie są ich motywy? Czy mają wysokie IQ? Jak wybierają swoje narzędzia i ofiary? Michelle Kaminsky odpowiada na te i 150 innych pytań w swojej książce Seryjni mordercy.