Czytałeś już Gabriela Gargas? Najwyższy czas nadrobić zaległości! Tym bardziej, że właśnie do księgarń trafiła Matka roku, powieść tej autorki. Literacki alfabet Gabrieli Gargas to lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego nietuzinkową postacią autorki.

Gabriela Gargas pisze romantyczne powieści i historie, które wywołają uśmiech na twarzy i łzę spływającą po policzku. Książki tej autorki przeczytałoby ponad 16000 osób na lubimyczytac.pl, popularnym portalu dla czytelników. Powieści Gabrieli Gargas zostały ocenione na 7,6 na 10 przez tych, którzy je przeczytali. Jeśli jeszcze nie czytaliście jej twórczości, radzę zrobić to niezwłocznie. Może skusicie się na powieść Matka roku?

Najnowsza powieść autorki książek uwielbianych przez polskie czytelniczki! Tatiana ma 39 lat. Tatiana niechętnie przyznaje, że ma prawie czterdzieści lat. Stara się być idealną matką i żoną, ale wiadomo... móc a chcieć to duża różnica.

Życie potrafi wytrącić z równowagi nawet najbardziej cierpliwą osobę. Tatiana od czasu do czasu traci cierpliwość. Ma przyjaciela, który zawsze jej wysłucha.

Iwo, szkolna miłość, podchodzi do niej i uderza ją w twarz garścią makaronu. Tatiana uwielbia kluski i chętnie słucha jego miłych słów.

Zabawna historia o tym, że nie zawsze trzeba być idealnym.

Literacki alfabet to świetny sposób na poznanie autora na bardziej osobistym poziomie. Jest zarówno zabawny, jak i... nostalgiczny, podobnie jak powieści pisarza!

I - abstrakcja. Życie jest abstrakcją, której nie potrafię do końca pojąć.

B - jak bohaterki. Bohaterkami moich książek są kobiety, które spotkałam na swojej drodze. Kobiety z różnych środowisk: sąsiadki, przyjaciółki, nieznajome, kobiety, które odniosły sukces i wiedzą, czego chcą w życiu, a także te zagubione. Samotne żony, zapracowane matki, kochanki ze złamanym sercem. Te, które kochają i te, które nienawidzą. Popełniają błędy, przeżywają gorsze chwile i śmieją się do łez. Wierzę w ich kobiecą siłę, która rodzi się z ich słabości i upadków.

C - Ty też ... Musisz wiedzieć, że ja też jestem Tobą ...".

D - Jestem z ciebie dumny. Uderzyłem w ścianę kilka razy. Kilka razy uderzyłem też głową w ścianę. Nie mogłem się przebić. Wiele się nauczyłem, dorosłem, ale mam mnóstwo energii, werwy i zapału. Jestem gotowy do działania. Zdobędę jeszcze wiele szczytów. Jestem teraz w takim momencie życia, w którym mogę powiedzieć: "dobrze mi tak".

E - pozytywna energia. Lubię otaczać się ludźmi, którzy emanują pozytywną energią.

F - Fala. Robię facepalm, jakby to była broń, ale szybko mija. Nie chcę być obrażany przez dłuższy czas.

Nie wiem, czy. Nie wiem czy. Nie myślę o tym. To nie ma dla mnie sensu. Stało się. Stało się. Ważne, żeby działać. Kiedy czuję się źle, czasami kładę się i wypłakuję kilka kropel łez. Potem wstaję jak feniks z popiołów i idę naprzód z dumną głową. Moja babcia powiedziałaby: "głowa do góry, cycki do przodu".

H - hiacynt. Nie mogłam wymyślić nic na "h", więc ten hiacynt mi towarzyszył. Miałem jednego, ale umarł zanim zakwitł.

Irracjonalność jest tego częścią. Dokonuję irracjonalnych wyborów w moim życiu. Robiłem to więcej niż raz, wbrew radom mojej ciotki prawnej i całego świata, i zawsze się udawało.

J - jajka. Nie lubię jajecznicy. Mam "jaja", ale nie jajecznicę. Czasami myślę, że jestem większy niż większość facetów. Są tacy niewidoczni, ale istnieją. ??? Jestem "baller". Czasami życie trzeba traktować lekko. Ponieważ często zapominam okularów, często mrużę oczy.

K - kawa. Jestem kawoholikiem. Uwielbiam kawę. Uwielbiam mocną kawę. Z ekspresu do kawy. Najlepsza kawa pochodzi z dobrych ziaren. Jeśli nie lubisz tego, co masz, polubisz to, co masz. Ale nie wybaczę słabości.

L - Kochaj mnie, wiesz, że Cię kocham. W słowie MIŁOŚĆ wszystko jest zawarte. ?? ?

L - Jestem łapaczem chwil. Chwytam chwile garściami i wyciskam z nich tyle, ile się da. Jak to w życiu, zdarzają się też złe momenty, a ja odczuwam je jako ostatni. Jeśli jest naprawdę źle, trzeba po prostu pamiętać, że to minie.

M - jak mężczyźni. Tylko z dobrym poczuciem humoru. Bez kołtuństwa, sztywniactwa i pozerstwa. Potrafią oczarować słowem i wbić gwóźdź w ścianę. Można z nimi rozmawiać godzinami... i śmiać się do łez.

N - jak nuda. Nie mogę znieść nudy. Ba, nie mam czasu na nudę. Zawsze o czymś myślę. Odpoczynek, tak, ale nie nuda.

O - ogarnij się. Czasem to sobie powtarzam. Dzieje się tak, gdy gubię walizkę, mylę bramki na lotnisku, przypalam garnek, bo zapomniałam ugotować fasolę, przychodzę dzień wcześniej na wizytę lekarską lub kuśtykam do męskiej szatni, ku uciesze i rozbawieniu męskiego tłumu. W moim życiu zawodowym jestem bardzo inkluzywna, ale w moim życiu osobistym ta inkluzywność nie zawsze idzie w parze.

P - pierogi... Jeśli facet chce cię uwieść, zaproś mnie na pierogi, które sam zrobi. Zamiast płatków róż na łóżku można postawić tacę wypełnioną pierogami. ? ?? ?

Q..... Q-knife... czasami przeklinam samego siebie.

R - Raz na wozie, dwa razy pod wozem. Tak właśnie jeżdżę na wozie życia. Czasami poddaję się i padam nieprzytomny na zakręcie. Jeśli kobieta zejdzie z wozu, koniom też będzie lżej. Nie pozostają lżejsze na długo, ponieważ... wstaję, wsiadam na mój wóz i ruszamy.

S - Jestem rozpalony. W miłości robię, co mogę. Dla moich bliskich. Nigdy nie robię niczego na pół gwizdka. Niestety, czasem sprzątam na pół gwizdka, kiedy mi się nie chce.

Ważne jest, aby odpuścić te rzeczy i wydarzenia, które negatywnie na nas wpływają. Ważne jest, aby odpuścić sobie pewne znajomości. Trzeba iść do przodu bez względu na wszystko.

U - Uwielbiam cię. Uwielbiam to słowo. To mniej niż miłość, ale więcej niż po prostu lubię.

Jak wiara. Wierzę, że to wszystko ma jakiś cel. Wierzę w lepsze jutro i w dobro, które w nas drzemie. Wierzę w moc czerwonego wina. Również w "wu", to wino? ?? ?

Y - Yeti. Był taki słodki.

Z - Złoczyńca z anielskimi skrzydłami to ja.